Де на Прикарпатті є резиденцій святого Миколая?

Окрім знаного будиночка у селі Пістинь, що на Косівщині, два дві господи святого є на Коломийщині. Резиденція у селі Грушів, що входить у склад  Коломийської міськради, відкрилася  4 грудня цього року. Добратися сюди з Коломиї можна за 15 хвилин. Святий «оселився»  в місцевому Будинку культури. Прикметно, що працювала резиденція і минулого року, пише ПІК.

«Наші працівники культури хотіли, аби будиночок святого працював протягом року. Проте через повномасштабне вторгнення та військові дії в Україні, здійснити так мрію не вдалося. Але залишити діток без казки ми не могли, і тому відкрили резиденцію»,— каже Мар’яна Кодіна-Іванович, в о керівниці коломийського міського управління культури.

У ролі того, хто здійснює найсокровенніші мрії дітей і дорослих є До резиденції веде грунтова дорога, на території є бруківка, усередині відремонтували санвузол. Усе це зроблено завдяки підтримці коломийської міської влади.

«Я сподіваюся, що вже цього року резиденція діятиме протягом року. А навесні у Грушеві плануємо відкрити  вело маршрут та мистецькі табори. Там будуть часто приїжджати діти з нашої та інших громад і областей. Ну і одним із добрих моментів перебування у Грушеві повинні стати відвідини святого Миколая», — продовжує пані Мар’яна.

На подвір’ї  резиденції є атракціони, різноманітні гойдалки, міні-кав’ярня, де можна купити смаколики,  какао, соки, чаї.  А ще  є ослик Фімка та 4 овечки. Ослика  придбали минулого року за благодійні кошти. І тепер тварина живе у Грушеві, в господі місцевого керівника клубу.

На Прикарпатті цьогоріч діють кілька резиденцій святого Миколая. ФОТО

Подивитися та погодувати Фімку в село протягом року приїжджають десятки дітей та підлітків. Овечок надав знаний на Прикарпатті народний майстер кушнір Михайло Вінтоняк, який мешкає у селі Корнич. Чоловік реставрує старі кептарі і шиє нові за давніми зразками. До речі, святий Миколай із садиби в Грушеві одягнений у кептар, пошитий паном Вінтоняком.

Роль святого Миколая втілює в життя Василь Кавецький, працівник коломийського управління культури, дідусь 6 онуків, із колоритною зовнішністю. Із дітками, які сюди приїжджають, працюють аніматори: помічники святого Миколая, які  проводять багато конкурсів, танців та ігор.

На Прикарпатті цьогоріч діють кілька резиденцій святого Миколая. ФОТО

Цьогоріч до помічників святого долучилися учасники молодіжної ради села Саджавка. Цікааво, що родзинкою цьогорічної резиденції став виступ духового оркестру 10-ої гірсько-штурмової бригади. Діти були неймовірно щасливі.

«Радіємо, що ми прийняли цього року більше 100 діток ВПО і  військовослужбовців та подарували їм свято. Приїжджали до нас і діти з інвалідністю. Загалом за кілька днів Грушів  відвідали більше тисячі дітей і підлітків. Можу стверджувати, що наша резиденція святого Миколая стала «конкурентноспроможною». І ми нарівні зі знаною резиденцією, що в селі Пістинь, можемо приймати дітей з усієї України, — підсумовує Мар’яна Кодіна-Іванович. До речі, кошти зібрані в резиденції в Грушеві використають для акції «Зігрій воїна». За них куплять термобілизну, шапки, рукавиці для наших захисників. При можливості закуплять металеві пічки «буржуйки».

Друга резиденція знаходиться біля храму ікони Пресвятої  Богородиці «Всецариця» ПЦУ, в селі Ценява П’ядицької територіальної громади. Її відкрили кілька днів тому. Спочатку для відвідувачів храму відбувалася свята Літургія, на яку, за бажанням могли прийти діти та дорослі.

На Прикарпатті цьогоріч діють кілька резиденцій святого Миколая. ФОТО

За словами Анни Симотюк, співорганізаторки акції «Стань святим Миколаєм для воїна», далі  у хатинці Миколая, усі, хто сюди завітав, могли отримати благословення, символічні подарунки та взяти участь у різноманітних майстер-класах, під час яких вони могли  зробити символічні подарунки для вояків. Ці подарунки волонтери вже  передали на фронт. Теплі речі та інші подарунки для героїв відвідувачі хатинки Миколая у Ценяві могли привозити і з дому.

Джерело