На Запоріжжі внаслідок мінометного обстрілу загинув головний сержант, голова Івано-Франківського “Пласту” Назар Лугарєв. Захисник служив у 78 батальйоні 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини. Про смерть воїна повідомили на Facebok-сторінці “Пласту”.

На фронті загинув головний сержант, голова Івано-Франківського “Пласту” Назар Лугарєв

Назар вступив в організацію у 2005 році. Хлопець належав до гуртка “Торнадо” юнацького куреня ч. 79 імені В’ячеслава Липинського. У старшопластунстві був виховником куреня “Лісові Чорти”. Також навчався на політології у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника.

“У виші виборов стипендію на навчання. А його конкурсна робота була про “Національну скаутську організацію “Пласт” у процесі державотворення в Україні”. Він організовував десятки пластових подій, таборів, вишколів. Був головою “Пласту” в Івано-Франківську з 2018 року і аж до загибелі”, — йдеться у дописі.

З 2013 року, після строкової служби, Назар Лугарєв служив за контрактом. Пізніше брав участь у бойових діях на сході України, був ветераном АТО.

“Будучи в резерві, з початку повномасштабного вторгнення пластун знову став на захист країни. Він брав участь у боях в Запорізькій області як головний сержант 1 стрілецького взводу 2 стрілецької роти 78 окремого батальйону 102 окремої бригади тероборони імені полковника Дмитра Вітовського”, — повідомляють в організації.

Воїн загинув із двома побратимами зі своєї роти під час виконання бойового завдання поблизу міста Гуляйполе Запорізької області.

Військовослужбовець Юрій Стецик донедавна воював разом з Назаром. Звістку про смерть побратима отримав, перебуваючи у відпустці. Чоловік каже, Назар Лугарєв від 24 лютого був його військовим наставником, а познайомилися ще раніше у “Пласті”.

“Він — єдина людина, якій я довірився на всі 100% у військовому плані. Чомусь була така “сліпа” впевненість. Назар вмів нормально пояснити, по-людськи. Все, що він не казав робити, — рятувало життя і не тільки мені”, — розповідає Юрій Стецик.

Виконувач обов’язків директора дитячо-юнацького пластового центру Богдан Кирста каже: “Принцип виховання “Пласту” — будь прикладом, і Назар Лугарєв дійсно був ним. Це була людина-метафора. Він вмів дуже образно, дуже красиво говорити, надихати, жартувати. Мене завжди дивувало, як в ньому поєднуються такий веселий хлопець, з яким ми можемо годинами сміятися, і водночас серйозний чоловік”.

У Назара Лугарєва залишилися дружина Мар’яна та син Данило.