Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов у привітанні до дня ЗСУ натякнув про звільнення Луганська, Донецька та Севастополя “українською весною”.

Молимося за перемогу: в РНБО розповіли, що вже навесні ЗСУ будуть в Севастополі, Донецьку та Луганську

Поки що сьогодні в усьому світі політики шукають формулу припинення вогню в Україні, в офісі Президента Зеленського не втомлюються стверджувати, що це саме Росія порушила міжнародне право і робить зараз військові злочини, пов’язані з вбивствами мирних жителів і навмисними бомбардування цивільних об’єктів. А тому існує лише одна формула миру” в Україні – повернення до кордонів 1991 року. І правда, українці не мають наміру відмовлятися ні від Луганська, ні від Донецька, ні тим більше від Севастополя і Ялти. Питання лише в тому, коли це станеться.

6 грудня, в День Збройних сил України секретар РНБО Олексій Данилов, вітаючи українських захисників і захисниць натякнув, що навесні може бути звільнений Севастополь, Донецьк та Луганськ. Крім того, він назвав зиму ключовим етапом війни.

“6 грудня 1919 року розпочався Зимовий похід Армії УНР. 6 грудня 2022 року він продовжився і закінчиться української навесні у звільненому Севастополі, Донецьку та Луганську. Українська зима – ключовий етап великої війни за незалежність”, — написав Данилов в Twitter.

Ця заява вже оцінив військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

“Якщо секретар РНБО робить такі заяви, то у нього є певний обсяг інформації, на яку він спирається. Причому не тільки з відкритих, але і з закритих ресурсів”, – заявив він.

Правда, Ігор Козій вважає, що поки в Україні немає такої можливості, але ситуація може змінитися, судячи з останніх заяв президентів країн-членів НАТО.

“Це повинен бути не просто якийсь “бавовна” або “порушення заходів безпеки на аеродромах, що призводить до пошкодження літаків, які мають на борту від 8 до 12 ракет або “Калібр”, або “Кинджал” і б’ють по мирному населенню. Ми повинні мати можливість знищувати їх”, — заявив військовий експерт.

Джерело