В обласному музеї мистецтв, що у Кропивницькому, відкрили пересувну виставку "Моє серце – сталь, моя кров – Азов!", до якої увійшли фотографії та особисті речі загиблих захисників Маріуполя з різних регіонів України. Про це Суспільному розповів працівник музею Володимир Мельник. П’ятеро зі 176 військових, кому присвячена виставка – з Кіровоградської області.

Ініціювали виставку рідні загиблих під час оборони Маріуполя бійців. До Кропивницького виставку привезли з Черкас, демонстрували її й у німецькому місті Трір.

У Кропивницькому відкрили виставку фотографій та речей загиблих захисників Маріуполя

Загиблі азовці з Кіровоградщини

Алла Порплиця, позивний "Вігман", з Онуфріївської громади. Служила в "Азові" разом з чоловіком. Загинула 8 травня у віці 21 року. Юлія Зубченко, позивний "Сирена", зі Світловодська. Працівниця медичної служби полку. Загинула 8 травня під час бомбардування Азовсталі. Їй було 27 років. Андрій Барський, позивний "Бек". Загинув 27 березня, посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Поховали бійця в Тернополі. Дмитро Рейниш, позивний "Рекс". Закінчивши школу в Гайвороні, навчався у київському спортивному ліцеї, працював тренером. З 2020 року служив у "Азові", загинув 31 березня під час евакуації поранених. Йому був 21 рік. Посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня. Євген Смоляков, позивний "Ойген", з Олександрії. Загинув 8 травня на території Азовсталі. Йому було 46 років. Посмертно нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Виставка у Кропивницькому діятиме три місяці.

Що відомо

Підрозділ "Азов" створили 5 травня 2014 року у місті Бердянськ Запорізької області, як добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення. 17 вересня 2014 року батальйон реорганізували та розширили до складу полку міліції особливого призначення. 11 листопада полк перевели до складу Національної гвардії України з подальшою його комплектацією та переформуванням до бойового стандарту вищого рівня.

Нині це окремий загін спеціального призначення військової частини 3057, що входить до складу 12-ї бригади східного оперативно-територіального об’єднання Нацгвардії.

Підрозділ брав участь у бойових діях російсько-української війни на території проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил Зокрема, "Азов" звільняв Маріуполь у червні 2014 року, вів бої на підступах до Іловайська у серпні 2014 року, здійснював наступ на Широкине і визволяв з окупації населені пункти Бердянське, Павлопіль, Лебединське у лютому 2015 року.

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну військове з'єднання брало участь в обороні Маріуполя та утриманні комбінату "Азовсталь" з лютого по травень 2022 року. В боях за Маріуполь загинули близько трьох сотень бійців полку.

Читайте також "Усі мають бойовий настрій". Люди з імунодефіцитом з Кіровоградщини захищають країну на війні. "Щодня молюся за нього". Жителька Кіровоградщини чекає сина з полону з першого дня вторгнення. "Поки живий, буду воювати". Житель Кіровоградщини повернувся з США, щоб захищати Україну. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело