На сесії Запорізької міської ради 7 грудня затвердили проєкт бюджету Запоріжжя. . Що Доходи бюджету заплановані у сумі 8 мільярдів 176 мільйонів гривень. Витрати міської територіальної громади складуть близько 7 мільярдів 706 мільйонів гривень. Шістнадцята сесія міської ради розпочалась із майже чотиригодинним запізненням. У сесійній залі зареєструвався 51 депутат. Розглянули понад 140 проєктів рішень. Зокрема бюджет на 2023 рік. Найбільше — 1 мільярд і 900 мільйонів гривень передбачено на освіту. Найменше у бюджеті закладено грошей на культурну сферу. "Бюджет по витратній своїй частині задовольняє саме витрати всіх органів, які працюють зараз у місті. Це і комунальні підприємства, органи місцевого самоврядування, їхня зарплата і таке інше. У цьому бюджеті також було закладено 715, якщо я не помиляюсь, мільйонів гривень на обороноздатність міста. Це добре. Невеликий резерв — 20 мільйонів заклали. Тобто у рамках, приблизно того, що відбувалось у 2022 році", — каже Олег Королев, голова регламентної комісії Запорізької міської ради, “Партія Володимира Буряка “Єднання”.

Голосування за прийняття бюджету із правками відбулося майже одноголосно, розповідає депутатка міськради від фракції "Слуга народу" Регіна Харченко:

"В цілому бюджет є таким, що враховує і життєзабезпечення, й обороноздатність. Окрім того, закладені кошти на нові програми, зокрема, закупівлю генераторів, які наразі є необхідними та на часі. І це повторення історії різних міст таких як — Київ, Львів, Луцьк, Рівне. Тому, я вважаю, цей бюджет допоможе нам вижити та допомагати військовим", — каже вона.

Найбільше — на освіту, найменше — на культуру. У Запоріжжі ухвалили бюджет на наступний рік

На сесії також ухвалили рішення щодо реорганізації кількох медичних установ шляхом приєднання однієї лікарні до іншої. Це рішення, котрі торкаються виключно юридичної площини, каже Регіна Харченко:

"У нас більше ніж 60 мільйонів гривень з бюджету щомісячно витрачається виключно на виплату заробітної плати лікарям. Оця реорганізація — це приєднання. Нічого не закрили. Тобто на місцях громадяни, мешканці кожного району, не побачать, що там вже пусті стіни. Там і залишаться функціонувати той лікар, та приймальня, аналізи, спеціалісти. Просто юридично декілька лікарень будуть об’єднані в одну юридичну особу, яка, наприклад, може буде подати до НСЗУ більше кількість пакетів". На розгляд цієї сесії винесли не тільки бюджет, а ще 154 питання, каже Микола Бєлий, депутат міської ради, голова фракції “Європейська солідарність”.

"Всі вони стосувалися домовленостей — кому що віддають, який департамент. Створено купу нових департаментів, комунальних підприємств. Перерозподіл, і таке інше. Ліквідовано близько десяти лікарень, вони називають це реорганізацією. Натомість створено морг. Ліквідовано Департамент інфраструктури, натомість створено комунальне підприємство “Комунальна варта” чи ще щось. Дуже багато одіозних рішень, які приймалися кулуарно", — каже лідер фракції.

У лютому 2023 року депутатами міськради також розглядатиметься проєкт бюджету розвитку, зауважила Регіна Харченко:

"Тобто зберуть всі залишки, які є на кінець 2022 року. Плюс, якщо у нас будуть якісь державні субвенції, або субвенції від обласної ради. Все це зберуть і будуть розуміти, яким чином ці кошти направити на якісь капітальні видатки та якісь проєкти. Бо зараз те що прийняли — це без урахування бюджету розвитку і це щоб закрити питання зарплати вчителям, комунальним службам і всьому іншому, аби місто функціонувало", — сказала депутатка.

Читайте також

Справа про "гуманітарку" в Запоріжжі: ВАКС не зняв арешт з коштів, вилучених під час обшуку квартири посадовців

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело