Під час окупації Бучі Київської області російські окупанти вбили щонайменше 73 цивільні особи. Ще 105 ймовірних вбивств армією РФ очікують на підтвердження.

Про це йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюдненого 7 грудня.

"Станом на 31 жовтня 2022 року УВКПЛ задокументувало вбивства 73 цивільних осіб (54 чоловіків, 16 жінок, 2 хлопчиків і 1 дівчинка) у Бучі та продовжується робота з підтвердження ще 105 ймовірних вбивств (85 чоловіків, 11 жінок та 9 дорослих, стать яких ще не вдалось встановити) у цьому місті", — йдеться у документі.

На 150 метрах було 14 трупів: в ООН повідомили, скільки людей вбили росіяни під час окупації Бучі

Вказується, що місцевих жителів російські військові могли стріляли просто за те, що вони з’явилися на вулиці. У доповіді сказано, що окупанти вбили найбільше людей на Яблунській вулиці в Бучі.

"Щонайменше 14 цивільних осіб (10 чоловіків, 3 жінки і 1 дівчинка) були застрелені та залишені на 150-метровій ділянці вулиці Яблунської. Особи, які керували транспортними засобами в місті або поблизу нього, а також ті, хто намагався виїхати з Бучі, регулярно зазнавали обстрілів і були вбиті без видимих причин", — нагадують фахівці.

Наголошується, що військові РФ погрозами та залякуванням вимагали у місцевих жителів, щоб вони ховалися і не виходили із  підвалів та своїх будинків. У приміщеннях регулярно проводилися рейди.

Крім того, окупанти допитувати містян щодо їхньої ймовірної належності до української армії та правоохоронних органів. Деякі з цивільних були вбиті на місці, інші були затримані та страчені пізніше.

"Як повідомив один російський солдат, який був у Бучі: "якщо місцеві заходили на наші позиції – їх затримували, допитували та майже одразу вбивали". Місцеві жителі повідомляли, що деякі вбивства виглядали цілком свавільними", — йдеться у доповіді УВКПЛ.

Загалом моніторингова місія ООН задокументувала 441 вбивство російськими окупантами цивільних людей в селах Київської, Чернігівської та Сумської областей від 24 лютого до 6 квітня 2022 року.

У Бучі до 24 лютого мешкало близько 40 000 осіб. Від перших днів повномасштабного російського збройного нападу на Україну в місті відбувалися бойові дії із застосуванням важкого озброєння. Найтяжчими були 3 та 4 березня 2022 року. Місто звільнили з окупації 30 березня. На той час у Бучі залишалося близько 5 000 мешканців. 

Увійшовши до міста 2 квітня, українські військові були вражені, коли побачили десятки трупів на вулицях, у дворах, квартирах, підвалах, транспортних засобах, лісових смугах та братських могилах. На багатьох тілах були сліди насильницької смерті і страт.

Нагадаємо, перша леді Олена Зеленська розповіла про долю 6-річного Влада, який у багатостраждальній Бучі в окупації РФ втратив маму і щодня приходив до могили найріднішої людини на подвір’ї їхнього будинку. Тоді сповнене смутку і горя фото сина на могилі померлої мами облетіло світ, а нині дитина нарешті усміхається.

Читайте також:

Вулиці вкриті трупами: найжахливіші кадри звірств окупантів із міст під Києвом, де була армія Росії (фото, відео 18+)

"У них їхав дах": окупант, який втік із РФ до Іспанії, розповів про злочини російських солдат під Бучею

Геноцид у Бучі: NYT опублікував відео, як росіяни з бронемашини розстріляли велосипедиста

Джерело