Київська область поки не може повернутися до планових графіків відключення елекроенергії через значний дефіцит потужності в енергосистемі. 

Про це повідомив голова Київської ОВА Олексій Кулеба в ефірі телемарафону.

"Київська область дуже сильно постраждала від ракетних обстрілів. В нас серйозна нестача електроенергії в мережі. Це призводить до того, що ми не можемо поки, на жаль, вийти на планові відключення. Тобто зараз в області діють екстрені відключення електроенергії", - розповів Кулеба.

Коли Київська область зможе повернутися до планових відключень світла: в ОВА дали невтішний прогноз

За його словами, область стабільно недоотримує 30% електроенергії. Тому третина будинків Київської області - в режимі постійних відключень електроенергії. Коли область зможе повернутися до планових відключень - стане зрозуміло наступного тижня. 

Він наголосив, що влада працює із обленерго і ДТЕК, щоб зробити більш справедливим розподілення електроенергії по області.

"Виокремлюємо об'єкти критичної інфраструктури, живимо їх поштучно. Це дозволяє звільнити певну частину електрики для побутових споживачів і розподіляти її більш справедливим чином", - підкреслив Кулеба.

Росія атакувала енергосистему: яка ситуація 

Станом на ранок 8 грудня зберігається значний дефіцит електроенергії. У кількох областях перевищено ліміти споживання і застосовано режим аварійних відключень. Наразі тривають аварійно-відновлювальні роботи в Київській та Одеській областях, де спостерігається найгірша ситуація.

В "Укренерго" розповіли, що Україні необхідно кілька днів для відновлення інфраструктури, щоб повернутись до планових відключень електроенергії. Це може статись до кінця поточного тижня.

Читайте також: 

Відновити 100% енергосистеми, якою вона була до початку ракетного терору РФ, зараз неможливо - Зеленський

У Yasnо розповіли, де в Києві найскладніше зі світлом

Через скільки часу в Україні можна відновити цілодобове електропостачання: відповідь експерта

Джерело