Юлія Городна та Владислав Чихарь посіли дев'яті місця у своїх гонках.

В італійському Мартелль-валь-Мартелло стартував новий сезон юніорського Кубка IBU з біатлону. У перший день змагань відбулися спринти серед юніорів та юніорок.

Україна була представлена в обох гонках у повному складі. На старт в Італії виходили по п'ять українських спортсменів та спортсменок, яким належало подолати 10 та 7.5 кілометрів дистанції відповідно.

Два українці - у топ-10 спринтів на стартовому етапі юніорського Кубка IBU з біатлону в Італії: результати

На етап у Мартелль-валь-Мартелло також виходили переможниця загального заліку минулого розіграшу турніру, італійка Сара Скалотто та його третій номер, німкеня Йоганна Пуфф, серед інших. У юніорів участь у стартовій гонці брали двоє біатлоністів з топ-10 минулорічного заліку: італієць Ніколо Бетемпс та німець Ганс Кольнер.

Як виступили українці Юніорки:

Першими на старт вийшли юніорки. "Синьо-жовті" були представлені в гонці у складі Дарини Чалик, Юлії Городної, Олени Городної, Ксенії Приходько та Олександри Усенко. До Мартелль-валь-Мартелло поверталися сестри Городні, що минулого сезону на цій трасі зупинялися за крок від медалей в естафеті (4-те місце).

У підсумку найкращий результат у гонці серед українок показала Юлія Городна. Вона стала єдиною представницею збірної у фінальному топ-10, з однією хибою на "лежці" програвши Сарі Скаттоло на першій сходинці 2:03.2 хвилини.

Дарина Чалик, що дебютувала на цьому рівні, замкнула топ-20 з двома промахами. Олена Городна посіла 24-те місце, інша дебютантка Ксенія Приходько - 62-ге. Олександра Усенко зійшла з гонки після першої стрільби, в якій припустилася однієї хиби.

Гонку виграла італійка Скаттоло. Окрім загального заліку в сезоні 2021/22, Сара також стала найкращою біатлоністкою у профільному спринтерському заліку.

Юніорський Кубок IBU. Мартелль-валь-Мартелло - спринт, юніорки Сара Скаттоло (Італія, 0+0) 23:45.3 Майя Клотенс (Бельгія, 0+1) +11.8 Марлен Фіхтнер (Німеччина, 0+0) +1:08.2 Анна Андексер (Австрія, 1+2) +1:16.6 Аріна Крюкова (Казахстан, 0+0) +1:29.5 Магдалена Райґер (Німеччина, 0+0) +1:29.8

...

9. Юлія Городна (Україна, 1+0) +2:03.2 20. Дарина Чалик (Україна, 1+1) +2:41.0 24. Олена Городна (Україна, 0+2) +3:10.4 62. Ксенія Приходько (Україна, 3+2) +6:40.6 Юніори:

У складі чоловічої юніорської збірної до Мартелль-валь-Мартелло поверталися Станіслав Кінаш та Владислав Чихарь, що закінчували минулий сезон на 19-му та 108-му місцях загального заліку турніру. Дебютувати на юніорському Кубку належало Богдану Борковському, Сергію Супруну та Єгору Макаренку.

Найкращим з українців став Владислав Чихарь, який припустився одного промаху на "стійці" та програв переможцю Конраду Бадачу 1:08.0 хвилини - дев'яте місце.

До залікової зони також потрапили Богдан Борковський, Сергій Супрун та Станіслав Кінаш - на 35-й, 36-й та 40-й позиціях відповідно. За межами топ-40 гонку закінчив тільки Єгор Макаренко, що з двома хибами став 68-м.

Для поляка Бадача перемога стала другою на трасі в Мартелль-валь-Мартелло. Минулого сезону в складі польської четвірки він здобув на італійському етапі "золото" чоловічої естафети.

Юніорський Кубок IBU. Мартелль-валь-Мартелло - спринт, юніори Конрад Бадач (Польща, 0+1) - 27:16.5 Лукас Гаслінґер (Австрія, 1+0) +26.6 Елія Дзені (Італія, 2+0) +27.5 Матія Легович (Хорватія, 0+2) +44.7 Оскар Бахревітц (Німеччина, 0+0) +56.6 Крістоф Пірхер (Італія, 1+0) +58.9

...

9. Владислав Чихарь (Україна, 0+1) +1:08.0 35. Богдан Борковський (Україна, 1+2) +2:48.2 36. Сергій Супрун (Україна, 1+0) +2:49.9 40. Станіслав Кінаш (Україна, 0+0) +3:17.6 68. Єгор Макаренко (Україна, 1+1) +5:09.0