Лікар хірург-проктолог дуже відомий в народі. Кожен знає про існування цього спеціаліста, але багато з них чомусь бояться до нього звертатися.

Чому потрібно ходити до проктологаВ основному лікар проктолог лікує захворювання прямої та товстої кишки. Основні захворювання, які він лікує – геморой, гострі або хронічні анальні тріщини, поліпи анального каналу та прямої кишки, нориці прямої кишки, парапроктит та ще багато інших захворювань.

Ці всі захворювання викликають в людей дискомфорт, болючі відчуття, можуть бути гнійні чи кров’янисті виділення. Якщо не звертатися за допомогою до лікаря, можуть виникати ускладнення, які лікуються вже за допомогою оперативного втручання та в стаціонарі, – каже лікар хірург-проктолог Лікувально-діагностичного центру “Мед-Атлант” Іван Попович.

Профілактично відвідувати проктолога рекомендовано людям, які старші 40 років. Проте, якщо вас вже турбують певні симптоми, то до лікаря варто звернутися якомога швидше, щоб не втрачати час. В цьому випадку не варто зволікати, а краще прийти на консультацію.

Думка, що до проктолога ходять тільки чоловіки є хибною. За статистикою, більшість пацієнтів – саме жінки. Частково це через те, що жінки більш відповідально ставляться до власного здоров’я. Насправді чоловіка затягнути до будь-якого лікаря, це дуже важко. Також жінки частіше звертаються через те, що часто вагітність чи роди провокують у жінок певні проблеми пов’язані саме з прямою кишкою. Найчастіше – це геморой. Майже кожна четверта жінка стикається з такою проблемою, – додає лікар.

Також часто на прийом до лікаря приходять вагітні жінки зі схожими симптомами. Проте, в будь-якому випадку, проблему потрібно лікувати.

Якщо ми говоримо про геморой, то на перших стадіях він проявляє себе незначним дискомфортом, можуть бути періодичні появи крові при відвідуванні туалету. Часто в такі моменти люди самі йдуть в аптеку або радяться з родичами, займаються самолікуванням. В принципі, всі препарати, які ви можете придбати в аптеці, частково знімають симптоми, але саму проблему не вирішують. Надалі це може просто призвести до загострення хвороби та її ускладнення. Тоді це вже може вимагати радикального хірургічного втручання, – наголошує проктолог.

Чому потрібно ходити до проктолога

Дуже часто люди думають, що хронічний геморой перероджується в онкологію. Це не так. Проте досить часто симптоми захворювання геморою схожі на симптоми онкології прямої кишки. В той час люди все списують на геморой та не відвідують лікаря. Коли вони вже звертаються до спеціаліста через критичне погіршення самопочуття, то можуть почути про такий страшний діагноз, як рак.

Для людини це шок. В свою чергу тут потрібне вже зовсім інше лікування, яке радикально відрізняється не лише по вартості, а й по результату лікування. Тому краще не займатися самолікуванням. Якщо ви бачите кров чи маєте дискомфортні відчуття – зверніться до лікаря, – додає спеціаліст.

Загалом процедура огляду в лікаря є швидкою та безболісною. Перед оглядом бажано сходити в туале або зробити собі мікроклізму. Після цього варто сходити в душ і тоді вже відправитись безпосередньо на огляд.

Огляд відбувається у два етапи. Спочатку пацієнт лягає на кушетку в позі ембріона і ми проводимо пальцеве обстеження. Після чого даємо йому одноразові шорти для огляду, які прикривають статеві органи чоловіка чи жінки. Тоді ми дивимось пацієнта на гінекологічному кріслі – проводимо аноскопію.

Аноскопія – це не неболючий  метод під час якого оглядають 5-6 сантиметрів анального каналу та прямої кишки. Коли лікарі знаходять проблему, то підбирають їй лікування. Також при необхідності пацієнта можуть дообстежити та направити на колоноскопію.

Хочу сказати, щоб люди не соромилися лікаря проктолога. Тут немає нічого страшного. Якщо у вас виникла проблема – її обов’язково потрібно вирішувати та не варто зволікати. Часто за симптомами звичайного геморою ховаються інші та більш неприємні захворювання, які не вдасться вилікувати самотужки, – підсумував спеціаліст.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

+38 (095) 00 38 452

+38 (095) 00 38 453

+38 (097) 41 13 133

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),

м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Чому потрібно ходити до проктолога

Джерело