СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти й прапор «новоросії»

Зображення: ssu.gov.ua

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Під час безпекових заходів на території єпархій виявлено російські паспорти, прокремлівську літературу, документи окупаційних адміністрацій і прапори терористичних організацій “ЛНР/ДНР”.

Крім того, встановлено, що під час захоплення Херсону місцевий архімандрит, настоятель Успенського собору, був присутній у кремлівській залі під час оголошення анексії чотирьох українських регіонів. За декілька днів до звільнення міста священник у супроводі російських загарбників втік до тимчасово окупованих районів півдня України.

На території собору співробітники СБУ виявили колекцію ікон, викрадених російськими загарбниками з будинку почесного консула Литовської Республіки під час окупації Херсону.

В результаті подальшого огляду церковних приміщень знайдено перепустки, виписані на ім’я “федерального советника военно-гражданской администрации РФ” та російські паспорти місцевих священників. До того ж вони отримали їх цього року, під час тимчасової окупації Херсону.

СБУ виявила в єпархіях УПЦ (МП) російські паспорти й прапор «новоросії»

Зображення: ssu.gov.ua

Крім цього, у Красногірському Свято-Покровському жіночому монастирі на Черкащині, виявлено прапор так званої “новоросії” та бібліотеку з пропагандистською літературою російських авторів.

А на території чоловічого монастиря Овруцько-Коростенської єпархії і Скиту у Житомирській області викрито колишніх кримінальників, які підтримують зв’язок з абонентами РФ. Наразі ці контакти перевіряє СБУ.

У ще одному монастирі Житомирщини виявили особу, яка з 2020 року перебуває у загальнодержавному розшуку як безвісти зникла. Під час огляду приміщень Свято-Миколаївського Милецького монастиря знайдено тексти молитов за країну-агресорку та російські підручники, в яких вихваляють кремлівський режим.

За даними СБУ, зараз всі вилучені матеріали направлено на експертизу для вжиття подальших процесуальних дій.

  • У Житомирській області розпочали безпекові заходи у двох монастирях та скиті Української православної церкви Московського патріархату.
  • Служби безпеки України проводить контррозвідувальні (безпекові) заходи на 13-ти об’єктах УПЦ МП у Черкаській, Волинській та Херсонській областях.
  • СБУ опублікувала перелік осіб, які потрапили у “церковний список” санкцій РНБО

Джерело