На територію тимчасово окупованої Запорізької АЕС російські окупанти 7 грудня завезли кілька реактивних систем залпового вогню "Град".

Про це 8 грудня повідомили в телеграм-каналі НАЕК "Енергоатом"

"Цю зброю загарбники розмістили біля енергоблока № 6, безпосередньо поруч із територією станційного сухого сховища відпрацьованого ядерного палива, де раніше будували деякі "захисні споруди" в таємному режимі, порушуючи всі умови з організації ядерної та радіаційної безпеки".

Російські військові завезли

В "Енергоатомі" припускають, що робиться це з метою провокації. Найбільш вірогідна – обстріли протилежного берегу Дніпра, зокрема міст Нікополь та Марганець з майданчика ЗАЕС.

У держпідприємстві вкотре закликають створити безпекову зону всередині та навколо станції, з повною демілітаризацією та деокупацією.

Що відомо ЗАЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. З 4 березня 2022 року вона захоплена російськими військами. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня президент Росії Володимир Путін доручив передати ЗАЕС у федеральну власність РФ. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення. Читайте також

У російському МЗС заявили, що війська РФ не підуть із ЗАЕС

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело