Російські окупанти застосували безпілотники іранського виробництва для ударів по українських містах вперше за три тижні, ймовірно, через те, що модифікували безпілотники для більш холодної погоди. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Армія РФ знову використала дрони «Шахед» іранського виробництва їх у ніч на 7 грудня для ударів, зокрема, по Дніпру, Київській області, Полтавській, Житомирській та Запорізькій областях.

«Російські сили, ймовірно, модифікували дрони для застосування в умовах холоднішої погоди і, швидше за все, найближчими тижнями все частіше їх використовуватимуть для ударів по українській критичній інфраструктурі», – пишуть у зв'язку з цим аналітики ISW.

Чому РФ довго не атакувала Україну дронами: відповідь ISW

Раніше українські військові припускали, що Росії довелося призупинити використання дронів іранського виробництва, оскільки вони не придатні для використання в холодну погоду. Тепер, ймовірно, армії РФ вдалося вирішити цю проблему.

ISW раніше повідомляв, що російським військовим доводиться все більше покладатися на вироблені в Ірані системи через виснаження арсеналу російської високоточної зброї.

За даними ЗМІ, Росія знову замовила в Ірану сотні безпілотників та балістичних ракет, аби атакувати ними Україну. 

Джерело