Педагогам Довбиської спеціальної школи-інтернату Житомирської обласної ради, де навчаються діти зі складними вадами розвитку, затримують заробітну плату. Востаннє люди отримували гроші кілька місяців тому, і то не в повному обсязі, розповіла Суспільному дефектологиня цього навчального закладу Жанна Шумська.

Жінка розповіла, що на сьогодні витратила майже всі свої заощадження, але, як і інші 28 її колег, продовжує працювати та навчати дітей.

"Ми отримали 90 відсотків зарплати за жовтень. І на цьому все. Виживаємо як можемо. Що я можу сказати. Але ми продовжуємо працювати. І хочемо працювати. А також хочемо, щоб за нашу працю нам все-таки заплатили ті законні гроші, які на нас виділяє держава", – сказала Жанна Шумська.

У Довбиській спеціальній школі-інтернаті на Житомирщині працівникам боргують зарплату

У Довбиській спецшколі-інтернаті станом на сьогодні навчається 77 дітей, 65 із яких постійно проживають в інтернаті, каже заступниця керівника навчального закладу Лілія Полуковська.

"Наші вихованці – це діти зі складними вадами розвитку. Тож, наша програма відрізняється від звичайної шкільної. Різниться і сам навчальний процес. Предмети у нас спрощені. Плюс ми маємо корекційну складову, бо працюємо над виправленням вад розвитку дітей", – розповіла Лілія Полуковська.

За словами виконувача обов'язків директора школи-інтернату Вадима Романчука, цього року в інтернаті удвічі зросла кількість вихованців, а відповідно додалося педагогів – на одинадцять. У зарплатному фонді закладу, який розраховували станом на першу половину 2020 року, грошей на збільшення кількості ставок не передбачили. Директор каже, що інформацію про збільшення кількості вихованців та новий штатний розпис до обласної ради, в чиєму підпорядкуванні заклад, він подавав.

"В 2022 рік, який зараз завершується, ми вже заходили із заборгованістю. Але і на початок року ми були недофінансовані. Виходило так, що борг накопичувався. Зараз, станом на 7 грудня, люди не отримали зарплату за листопад. Так само у нас немає чим розрахуватись і за грудень", – сказав Вадим Романчук.

Про збільшення кількості дітей та педагогів у Довбиській спеціальній школі-інтернаті у департаменті освіти та науки Житомирської ОВА дізнались у квітні 2022 року, каже представниця департаменту Злата Безкоровайна. За її словами, директор не повідомив та не узгодив з обласною радою збільшення кількості дітей. У квітні, коли у департаменті про це дізнались, почали дофінансовувати ці одинадцять додаткових ставок. Виплатити зарплату педагогам обіцяють і за листопад, і за грудень.

"Кожен із наших спеціальних шкіл-інтернатів проходить процедуру погодження, ведення штатних розписів шляхом розгляду їх на засіданнях сесій та постійних комісій обласної ради. Виходить так, що директор вирішив проігнорувати цю процедуру. І в результаті ми отримали те, що отримали. Директор і досі говорить про заборгованість, яка зростає, але про те, що до цього призвели його неправомірні дії як керівника закладу, мовчить", – сказала Злата Безкоровайна.

Виконувач обов'язків голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма розповів, що про збільшення кількості педагогів у закладі він особисто дізнався два тижні тому.

"За такі дії директора спеціальної школи-інтернату можна звільнити, але це не вирішить проблему. І заборгованість із виплати зарплати людям не погасить. Рішення таке: керівник винен у цій ситуації, але люди не повинні страждати через це. Тому, думаю, на наступному тижні ми зберемося і розглянемо це питання. Однозначно, що ми маємо людям заробітну плату виплатити", – сказав Володимир Ширма.

Читайте також Жителі Новополя Оліївської громади на Житомирщині хочуть перейменувати центральну вулицю села на ім'я льотчика Євгена Лисенка. В Коростенському районі Житомирщини вночі сьомого грудня збили іранський дрон. Житомирська облрада звернулася до центральних органів влади України про заборону діяльності релігійних громад УПЦ (МП) – проголосували майже одностайно. День ЗСУ: вчителі та однокласники Валерія Залужного розповіли, яким "Залізний генерал" був у шкільні роки.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело