У притулку для тварин "Друг" у Краматорську спільним коштом роблять ремонт. Внаслідок обстрілу були пошкоджені приміщення, знищені собачі будки. Тварини і люди не постраждали, а для швидкого відновлення нині бракує робочих рук і будматеріалів.

Пса Гєну кілька місяців тому до притулку привезли військові. Гєна оселився у бійців на передовій, а коли підрозділ міняв місце дислокації, взяти собаку з собою збройники не змогли.

"Прийшов до них Гєна і сказав: "Я тут буду жити". Вони не проти були. Любили його там всі. Скільки було людей — обожнювали. Тому кажуть: "Як ми могли його там кинути? Привезти можна? — Привозьте", — розповідає волонтерка благодійного фонду "Друг" Кіріна Черкасова.

Більшість собак з притулку з початком війни вивезли до Луцька, Вінниці, Кропивницького, проте за цей час з'явилися нові утриманці, понад 40 тварин.

Волонтери знаходять їх на вулиці: багатьох покинули господарі, коли евакуювалися з Краматорська.

"Подітися нікуди. То збиті, то отруєні, то господарі покинули, то б'ють камінням. Різні причини. Наші собаки всі з важкою долею", — пояснює Кіріна Черкасова.

На подвір'ї притулку — вирва від влучання російського снаряда, наслідок обстрілу наприкінці листопада. Тоді потрощило собачі будки.

"Не було поранених. Всі залишилися живі та здорові. Від будок не залишилося взагалі нічого", — говорить волонтерка та додає, що також вибило вікна у вагончику, де зберігають їжу для тварин.

Зараз тут продовжують ремонтні роботи. Грошима, розповідає жінка, допомагають люди, відправляють пожертви на ремонт та їжу собакам. Полагодити ушкодження після вибуху можна було б швидше, але не вистачає людей. Кіріна каже, більшість будівельників поїхали з міста.

Готують собакам кашу з м'ясом на вогнищі, запасів їжі для тварин, за словами волонтерки, вистачить на кілька місяців.

Читайте також

По Краматорську російська армія вдарила "Іскандерами"

У Краматорську розширили перелік тих, хто може отримати безкоштовні дрова для обігріву

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело