Українські лікарі та їхні пацієнти потерпають від відключеннь світла та готуються до тривалих блекаутів.

Що робити, коли кожен подих залежить від мережі, розповіла кореспондентка ТСН Ірина Маркевич.

Вимкнення електрики в Одесі

Життя, залежне від електрики: як під час вимкнення світла рятуються пацієнти на апаратах ШВЛ

"Вуса Сальвадора далі або медичною мовою: канюлі пані Тетяні потрібні, щоб не задихнутися. Рік тому вона перехворіла на ковід. Відтоді її легені не працюють як треба. Поруч з нею завжди або стаціонарний або переносний кисневі  апарати. Вони працюють від електромережі", - розповідає журналістка.

Від  акумулятора концентратор може забезпечувати пацієнтку киснем півтори години. Але коли в Одесі вимикають електрику через ракетний обстріл, що означає: її не буде довго, пані Тетяні допомагає одягнутися чоловік.

Вони несуть концентратор в машину. Приєднують до автомобільного акумулятора. Двигун має постійно працювати. Так подружжя в авто може разом їздити в пошуках електрики, генератора, або годинами сидіти в машині, щоб пані Тетяна не задихнулася.

Вимкнення світла у Чернігові

У цьому місті поки найбільше вимикали електрику на 6 годин.

"Кожен подих пана Анатолія залежить від апарату штучного дихання. Якщо вимикається електрика у дружини пана Анатолія є секунди, щоб перемкнути апарат, уявіть, коли ви пірнаєте під воду, скільки маєте часу без повітря. Якщо пані Олена розуміє, що швидко не впорається, повітря треба качати вручну", - розповідає журналістка.

Хвороба прогресувала 8 років. Боковий аміотрофічний склероз потихеньку привів до повного знерухомлення. І кожна хвилина життя залежить від двох пристроїв - різновидів апаратів ШВЛ.

Треба облаштувати його на відкритій лоджії, бо навіть транспортування такого хворого призводить до погіршення стану і в лікарню вони поїдуть тільки у критичному випадку.

Для тих вразливих пацієнтів чиє життя залежить від наявності електроенергії у разі повного блекауту готують місця у стаціонарах.

Наприклад, Чернігівський центр онкології готується приймати пацієнтів навіть не за своїм профілем.

Генератор меншої потужності відповідає за паліативне відділення. Тут частина обладнання може працювати автономно.

Є можливість усе обладнання  живити від генератора у разі тривалих відімкнень світла.

"Саме основне це оксигенатори для подачі кисню. Обладнання для штучної вентиляції легень та генератор буде подавати енергію, а також решту будемо мінімізувати", - каже медик.

Через постійне  руйнування енергосистеми тут збільшили кількість місць, щоб у разі тривалого блекауту можна було розмістити усіх пацієнтів,  життя яких залежить від роботи спеціальних апаратів, а значить і від електроенергії.

Нагадаємо,  в разі тривалого відключення електроенергії в Україні призупинять планові госпіталізації та операції в лікарнях.

Читайте також:

Через скільки часу в Україні можна відновити цілодобове електропостачання: відповідь експерта

Сплачувати за елетроенергію будемо по-новому: які будуть платіжки

Одеса без світла: яка ситуація у місті та коли в домівках з'явиться електроенергія

Джерело