У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки на Волині 7 грудня провела літературний вечір "Стежками Лесі Українки" народна артистка України Ада Роговцева.

Акторка пригадує: книгу творів Лесі Українки подарувала їй мама в дитинстві і щовечора читала з неї вірші. Саме так артистка познайомилася з поезією Лесі Українки. Каже: її творчість не розгадана дотепер.

"Творчість Лесі годиться для кожної людини кожного дня, тому що в неї є відповіді майже на всі наші питання. А головне – це питання: "Слово, моя ти єдиная зброя... Може, в руках невідомих братів станеш ти кращим мечем на катів". От зараз нам треба меч і знищити катів нашої держави", – говорить акторка.

У музеї на Волині відбувся літературний вечір народної артистки Ади Роговцевої

На літературному вечорі Ада Роговцева ділилася спогадами, як грала героїнь із творів Лесі Українки, показувала архівні відео з вистав та кінофільмів. А ще, разом з донькою Катериною Степанковою, читала поезію Лесі Українки.

Як розповіла Катерина Степанкова: вперше зіграла роль маленької Лесі в театрі у п’ятирічному віці. Твори поетеси перечитує, як настільну книгу, набирається звідти сил та стійкості духу. Каже: державі потрібно більше виробляти фільмів та постановок з українськими авторами. Адже війна показала, що культура теж має значення.

На літературний вечір Ади Роговцевої завітали жителі Колодяжненської громади та військові. Серед них – військовослужбовець Анатолій. Каже: творчість Лесі Українки вивчав у школі. Завдяки народній артистці відкрив її для себе по-новому.

"Пізнання стало більш глибоке і розуміння її творчості, її внесок в культуру України. В теперішній воєнний час все українське переоцінюється", – сказав чоловік.

У музеї Лесі Українки, каже Ада Роговцева, була 30 років тому, тож погодилася на пропозицію відвідати садибу поетеси та провести літературний вечір, – розповіла організаторка заходу Наталія Грабовецька. Спеціально для цього дійства вперше за час реставрації відкрили білий будиночок, де свого часу жила Леся Українка, – додала завідувачка Колодяжненського літературно-меморіального музею Ольга Бойко.

"Те, що Ада Роговцева була в нас, це все ж таки гарна доля. Ада Роговцева читала диктант "Твій дім". Ці стіни того дому, нашого дому, який вистояв, зберігся і вистояв і сьогодні. Нам було за честь прийняти в цих стінах саме пані Аду", – говорить музейниця.

Під час заходу українська артистка порадила українцям не втрачати, як писала Леся Українка, надії, а також допомагати українським захисникам, щоби пришвидшити перемогу.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело