Посібник з практичною інформацію для переселенців презентували в Ужгороді. Про це повідомила 7 грудня кореспондентам Суспільного регіональна координаторка БФ "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" Анжела Бабкіна.

Посібник для переселенців має 12 розділів. У кожному розкрита певна тема, яка описана в окремій книжці. Розробили його юристи благодійного фонду "Стабілізейшен Суппорт Сервісез", який працює на Закарпатській області з 2016 року й допомагає переселенцям,— розповідає регіональна координаторка фонду Анжела Бабкіна.

"Важливо мати якийсь один документ, який мав би можливість надати людині — саме методичну базу, всі ті нормативно-правовий документи, які можуть охоплювати всі сфери життя. Проаналізували понад 80 нормативно-правових актів, це були: кодекси, закони, постанови, розпорядження і накази централізованої виконавчої влади. Матеріали були розроблені в рамках програми "Єднання заради дії", що впроваджуються "IREX" разом з "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" за підтримки державного департаменту США", — йдеться у інтерв'ю.

В Ужгороді презентували посібник з практичною інформацією для переселенців

"Перший розділ є ключовим, тому що він починається з того, хто така внутрішньо переміщена особа. Цей розділ стосується саме довідки внутрішньо переміщених осіб. Другий розділ — це допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам", — коментує координаторка фонду Анжела Бабкіна.

У третьому розділі вмістили інформацію про види грошової допомоги вимушеним переселенцям.

"Четвертий розділ стосується питання забезпечення прав дітей з-поміж вимушених переселенців. П'ятий розділ — це логічне продовження, тобто інша категорія — молодь, яку цікавить питання освіти: вступна кампанія, яка була, які є заклади, можливість академічної мобільності. Шостий розділ присвячений правам внутрішньо переміщених осіб на отримання публічних послуг не за місцем зареєстрованого/задекларованого місця проживання", — розповідає регіональна юристка БФ "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" Марія Менжул.

У сьомому розділі розкрита тема допомоги внутрішнім переселенцям з житлом, а у восьмому — автори розповідають про процедуру подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно через бойові дії. Дев'ятий розділ містить інформацію про соціальний захист людей з інвалідністю.

"Десятий розділ стосується питання державних виплат пенсіонерам та особам, які досягли пенсійного віку. Він буде корисний для тих осіб, котрі хочуть отримати додаткові виплати, або планують оформити пенсії і як це зробити, якщо вони опинилися в нових територіальних громадах. Людині потрібно знати, який треба документ, до якого суду звертатися, яка процедура розгляду справ, що вона отримає в результаті, яке буде судове рішення - все це можна прочитати в 12 розділі, який називається «Встановлення фактів, що мають юридичне значення",— коментує регіональна юристка Марія Менжул.

"Методичні матеріали були розроблені, протестовані і узгоджені з Міністерством реінтеграції та з Міністерством цифрової трансформації України. Також матеріали викладені на їхніх сайтах. Вони є там в електронному доступі. Наступного тижня посібники будуть в гуртожитку №4 і №3 Ужгородського національного університету, а також у Мукачівському державному університеті. Ми ще працюємо над ти, щоб були розміщені додаткові стенди з посібниками у Мукачівському ЦНАПі й можливо в Ужгородському, якщо це треба",— розповідає координаторка фонду Анжела Бабкіна.

Читайте також: Німеччина не передасть Україні Patriot, вибухи в окупованому Донецьку, обстріл аеродрому в Курську. 287-й день війни; У Росії та Білорусі зростає невдоволення через війну — Генштаб; Нова хвиля мобілізації стане проблемою для Кремля — ISW; США не перешкоджають Україні у розробці озброєнь далекої дії — Остін. У Білорусі хочуть страчувати військових за державну зраду

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Джерело