6 грудня, у День Збройних сил України "5 канал" випустив календар з фотографіями оголених журналісток, назвавши це акцією на підтримку армії – кошти з продажу пообіцяли спрямувати на рації для військових. У соцмережах це викликало хвилю обговорень. Зокрема медійники виступили із заявою про неприпустимість подібних сексистських акцій.

"Гарячий аукціон для Дня ЗСУ: журналістки 5 каналу знялися для благодійного календаря "без цензури", — йдеться в повідомленні на сайті телеканалу.

Співавторкою ідеї еротичного календаря стала операторка "5 каналу" Ганка Кудрявцева, адже, за її словами, "хлопці на передовій таке люблять".

5 канал створив календар з оголеними журналістками: медійники виступили із заявою про неприпустимість сексистської акції

"В таких історіях мене найбільше вражає, що це ж десятки людей залучені. Моделі, фотограф, дизайнери, літредактори, редактори каналу, менеджери, відділ піару і т. д. І нікому з них не прийшло в голову, що це сексизм формату Януковича?" – написала керівниця експертного ресурсу "Гендер в деталях" Тамара Злобіна.

"Шановний "5 канал", якщо ваші знайомі військові люблять оголені фото, то скидайте їм їх у приват. А не знецінюйте професію. Чи більше способів зібрати гроші не залишилося?" – написала воєнна кореспондентка Ірина Сампан.

Після цього представниці і представники громадських, жіночих, правозахисних і медійних організацій виступили із заявою про неприпустимість поширення календарів із оголеними журналістками.

"Це нівелює роботу, яку роблять медіа і громадянське суспільство для того, аби жінок в Україні, в тому числі військовослужбовиць, не сприймали як сексуальний об’єкт. Жінки-військові самі часто стикаються із сексизмом і сексуальним насильством і вимушені боротися з цими явищами", – йдеться у заяві.

Заяву підписали 18 осіб та громадських організацій, зокрема голова ГО "Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем" Христина Кіт, голова ГО "Жінки в медіа" Ліза Кузьменко, координаторка Кампанії проти сексизму в медіа та політиці "Повага"" Анастасія Багаліка, засновниця та головна редакторка divoche.media Оксана Павленко, команда експертного ресурсу "Гендер в деталях", ГО "Ла Страда-Україна" та інші.

Знайшлися й ті, хто не бачить у подібних публікаціях нічого страшного. Дописувачі порівнюють його із щорічним австралійським календарем із пожежниками, якому у 2023 році вже виповнюється 30 років.

А Інститут масової інформації так проілюстрував дискусію, що розгорілася у соціальних мережах:

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело