У Кривому Розі готуються до можливого блекауту. Заклади, де наразі проживають переселенці, оснастили усім необхідним для проживання в умовах, коли відсутня електроенергія, вода та газ. Як розповіла Суспільному депутатка Криворізької міськради Вікторії Третяк, генераторами забезпечили усі об`єкти критичної інфраструктури міста.

Володимир Рагушенко до Кривого Рогу приїхав місяць тому з села Дудчани, що у Херсонській області. Зимувати сюди прибув як тільки-но Збройні сили України звільнили село. Наразі проживає в одному із закладів освіти, де приймають переселенців. Володимир говорить: можливих відключень електроенергії не боїться.

"Мені особисто довелося жити в темряві, світла у нас немає в Дудчанах, холодно. Коли світло вимкнули по всій Україні, у нас же теж світла тут не було. Їдальня працювала на відмінно, і тоді на кострі готували їжу нам усім”, – каже Володимир Рагушенко.

З вересня заклад, у якому проживає Володимир приймає та надає місця для проживання переселенцям. Нині у ньому зупинились 76 людей. Через те, що армія РФ атакує енергетичну інфраструктуру України, у закладі підготувались до можливого блекауту: встановили біотуалет, обігрівачі та генератор.

"Ми використовуємо генератор у випадку довготривалого відключення світла. Потужність генератора 10 кВт, до нього підключаються турбонагрівачі, електрочайник і освітлення. Місткість бака 25 літрів палива, а працювати він повинен не більше 10 годин”, – розповіла відповідальна за експлуатацію генератора Олена Фоменко.

Також навчальний заклад використовують як "пункт незламності" для жителів міста.

“У нас є генератор, теплові пушки, чай для обігріву, місця для відпочинку, місце матері і дитини, дитячі куточки, місце для зарядки телефонів. Просто люди можуть прийти погрітися, випити чаю, поспілкуватися і перечекати відключення електроенергії або блекаут. Ми приймаємо і мешканців району і звісно ж людей, які у нас проживають, – каже директорка навчального закладу Олена Яременко.

За словами директорки закладу, тут зробили і запаси води – дві тисячі літрів питної та тисячу літрів технічної. Також запаслись дровами для приготування їжі в буржуйках і на вогнищі. До можливого блекауту готують й об`єкти критичної інфраструктури міста.

“У нас закуплені і встановлені генератори на всіх об`єктах критичної інфраструктури. В першу чергу це лікарні, тому що у нас там і поранені і мешканці, і переселенці, і оперуються, і лікуються. Це і Кривбасводоканал, це і теплопостачання, наші заклади", – розповіла депутатка Криворізької міської ради Вікторія Третяк.

Також за кошти міського бюджету придбали 10 систем "Starlink", їх передадуть, зокрема, і до пунктів незламності.

Що відомо Через ракетну атаку по Україні 23 листопада на Дніпропетровщині сталися аварійні відключення електроенергії. Були знеструмлені водоканали, спостерігалися перебої з водою. 23 листопада на Дніпропетровщині запрацювали пункти незламності. Їх понад 200, повідомив голова обласної військової адміністрації Валентин Резніченко. Читайте також

Дніпропетровщина перевищила ліміти споживання електроенергії: в області діють екстрені вимкнення

Через ситуацію в енергетиці в місті на Дніпропетровщині трамваї не вийдуть на лінії

У Дніпрі облаштували новий "пункт незламності": де шукати

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело