Багато українців, навіть незважаючи на війну з росією, дуже чекають на Новий рік. Не лише через святкування, а тому що на ці дні зазвичай випадають вихідні.

За традицією період новорічно-різдвяних свят обіцяє українцям вихідні. Найбільше календарних "відпускних" днів випадає на грудень та січень. Проте, через вторгнення росії їх скасували.

Віримо у диво? Чи будуть в українців додаткові вихідні на Новий рік та Різдво

Віримо у диво? Чи будуть в українців додаткові вихідні на Новий рік та Різдво

Таке рішення Верховна Рада затвердила ще у березні, ухваливши відповідний закон. Він зумовлює відміну вихідних на державні свята, їх перенесення, якщо свято припадає на робочий день. Більше того, скорочення робочого дня на 1 годину на день, що передує святу, не передбачається.

Віримо у диво? Чи будуть в українців додаткові вихідні на Новий рік та Різдво

Парламент продовжив військовий стан та термін мобілізації ще на 90 днів – до 19 лютого 2023 року. Таким чином, додаткових вихідних не буде щонайменше до лютого.

Звісно, ці нормативи стосуються працівників державних підприємств та установ. Керівники приватних компаній можуть встановлювати свої графіки відпочинку та роботи персоналу.

На які дні випадають новорічні свята:

Новий 2023 рік, 1 січня – на неділю. Відтак наступний день, понеділок, 2 січня, має бути вихідним днем. Така сама ситуація і з Різдвом – 25 грудня випадає на суботу, а 7 січня – на неділю. Тому наступний понеділок після цих днів має бути вихідним.

Раніше ми писали про те, що Нова пошта анонсувала давно обіцяне – тепер можна придбати Starlink та EcoFlow.

Джерело