Основні сили ядерного стримування Росії опинилися під ударом.

Путін залишив Росію без ППО: експерти про атаку на військові аеродроми окупантів

Зміст
Арестович: удар припав по літаках, готових до вильоту
Чим було завдано удару по авіабазах
Який сигнал отримали Захід та Росія
Довідка: атака на російські авіабази
Удари безпілотників по російських військових аеродромах біля Рязані (Дягілєво), у Саратовській області (Енгельс) та в Курську показали вразливість російських стратегічних об’єктів. Поки Кремль використовує комплекси С-300 для обстрілів наземних цілей в Україні, дрони здатні долати систему ППО та проникати на сотні кілометрів углиб території РФ.

Експерти на Youtube-каналі ТСН розкрили подробиці вибухів на авіабазах. Вони зазначають, що для атаки були використані радянські безпілотники 70-х років. Атака стала серйозним сигналом як для РФ, так Заходу.\Арестович: удар припав по літаках, готових до вильоту
В результаті атаки безпілотників було знищено однин бомбардувальник у Дягілєво і три в Енгельсі.

Про це розповів радник Офісу президента України Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником та блогером Марком Фейгіним.

“Можу сказати щодо Енгельсу. 3 літаки, два знищені “у нуль”, третій настільки суттєво пошкоджений, що навряд чи буде відновлено”, — сказав він.

Арестович, аналізуючи фото одного із пошкоджених літаків, зазначив, що “там під крилом висить симпатична ракетка типу Х-22”.

“Тобто удар припав по черговій зміні, готовій до вильоту. Не можу сказати точно, але цілком можливо, що саме тому 70 ракет було замість 100 звичайних у залпі — тому що трійка літаків злетіти не змогла”, — припустив він.

За інформацією радника ОПУ, президент Росії Володимир Путін поспілкувався з командувачем “спецоперації” Сергієм Суровікіним на підвищених тонах:

“Смикали ППО та керівництво армії, включаючи “батька нашого” Суровікіна. Він же відповідає за авіацію, він авіаційний маршал. Політики на високих тонах, включаючи особисто ВВХ, репетували — як ви допустили і чому за їхньою версією здоровий безпілотник може дозволити собі безкарно літати”.

Як пояснив Арестович, безпілотник зміг подолати ППО “з дуже простої причини”:

“Більшість комплексів С-300 і С-400 на кордоні з Україною працюють не по повітряних цілях, працюють, щоб бити по мирних кварталах Харкова, Нікополя, Запоріжжя, Херсона. А частина на фронт заточена, намагаються ППО забезпечити від нашої авіації. Найбільші стратегічні об’єкти типу авіабаз зі стратегічними бомбардувальниками, яких Росія не виробляє, і мабуть ніколи вже не буде, це невідновлюваний запас, опиняються беззахисними”.