Майору Вадиму Ворошилову на псевдо “Karaya” вручили відзнаку “За заслуги перед Вінницею”. Також пілот отримав грошову премію у розмірі 30 тисяч гривень.

Майор Вадим Ворошилов з Кременчука 12 жовтня у небі над Україною збив п’ять дронів. Під час виконання бойового завдання його літак зазнав пошкоджень. Льотчик відвів підбитий Міг-29 від населеного пункту на Вінниччині і катапультувався.

Читайте також: Пілот з Кременчука «Karaya» передав до музею парашут, який використав після бойового завдання

Командувач Повітряних Сил ЗС України Микола Олещук ініціював присвоїти пілоту звання Героя України. Наступного дня Суспільне відвідало громаду поблизу якої впав літак. Очільник Ігор Соць розповів, що обійшлося без загиблих і поранених. Осколками було пошкоджено кілька будинків.

Пілот на псевдо “Karaya” отримав відзнаку “За заслуги перед Вінницею”

“Коли побачили, що літак приземлився, переживали за пілота. Хоч би живий. Цеж наш. Всі перживають за наших хлопців”, — говорить жителка Турбівської громади Тетяна.

"Ти наш Герой! Ми вдячні, що ти бережеш наше небо. Слава Україні. Перемога буде за нами!", — каже житель Турбівської громади Віктор Зінченко.

Тоді льотчик потрапив до шпиталю, а вже за тиждень приїхав до родини, яка надала йому того вечора прихисток.

“У нас зникло сітло, ввімкнули ліхтарик та вийшли на вулицю. Навпроти хвіртки хтось з ліхтариком стояв і гукав нас. В нього обличчя було в крові, ми його бігом до хати напоїти, нагодувати. Дали телефон, він звʼязався з команґдуванням і сказав, що катапультувався. Викликали йому швидку", — говорить жителька Турбівської громади Тетяна Музичко.

Наразі за словами речника командування повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната Вадим Ворошилов завершує процес відновлення і до нового року знову підніметься в українське небо нищити ворогів.

Що відомо

Вадим Ворошилов народився у Кременчуці. 2011-го року він закінчив місцевий військовий ліцей, де й здобув навики пілота. 12 жовтня Командування Повітряних сил ЗСУ повідомили, що пілот, який збив п'ять дронів-камікадзе "Shahed-136" та дві крилаті ракети, катапультувався поблизу Вінниці. Командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук ініціював клопотання про присвоєння пілоту високого звання Героя України.

Джерело