У музеї архітектури та побуту імені Климентія Шептицького відкрили інтерактивну виставку під назвою "Набат". На давній дзвіниці розмістили різноманітні дзвони. Дзвонів стільки ж, скільки днів триває повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Автором проєкту є львівський митець Влодко Кауфман.

"Цей проєкт народився, як фіксація кожного дня війни. Тобто для нас кожен дзвоник — це день війни, причім дзвони нестандартні сакральні, використані гільзи, металеві предмети. Усе це дає звук і цей звук фіксує кожен день війни", — каже Влодко Кауфман.

Дзвони розмістили на дзвіниці з села Хоросно. Усі вони є різними. Частина дзвонів зроблена з гільз, розповідає голова кримськотатарського культурного центру у Львові Халіл Халілов.

"Всі ці дзвони напряму пов’язані з війною. Частина дзвонів — це гільзи, осколки. Їх нам надіслали військові, зокрема 103 львівська територіальна бригада. Також тут є багато предметів з місць, де були прильоти у Львові", — розповідає Халіл Халілов.

За словами організаторів, проєкт має на меті нагадати про війну та протидіяти синдрому звикання.

"У дзвони били, перш за все, для позначення часу. В певні години бувають Служби Божі. Також б'ють у дзвони, коли є тривога чи загальна потреба збору громади, наприклад, коли сталася пожежа чи ворог наступає", — каже завідувач виставкового відділу музею Роман Зілінко.

Проєкт присвячений до Дня Збройних сил України. Він триватиме до закінчення війни. Щоденно планують додавати по одному дзвонику.

Читайте також

У Львові волонтерів та військових нагородили відзнаками Міноборони України

Понад мільйон на потреби ЗСУ зібрав 8-річний волонтер із Львівщини Юрій Напора

Джерело