Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Відтак, постраждалі від воєнних дій у Броварах, Бучі, Ірпені й інших населених пунктах Київської та Харківської областей зможуть отримати фінансову допомогу від американської благодійної організації HIAS.

Грошова допомога надається у розмірі 2 200 гривень на кожного члена родини впродовж 3 місяців.

У відомстві зазначили, що звернутися по фінансову допомогу можуть не тільки люди, які втратили житло та засоби для існування внаслідок воєнних дій на зазначених територіях, але й вразливі родини внутрішньо переміщених осіб із цих областей. Також допомогу можуть отримати особи з інвалідністю, члени неповних сімей тощо.

Хто має право подати заявку?

На грошові виплати від благодійної організації HIAS можуть претендувати:

  • Родини ВПО, які були переміщені протягом останніх 30 днів;
  • Постраждалі від раптових обстрілів домогосподарства, родини, які втратили члена сім’ї, засоби до існування (пошкоджений/втрачений магазин, ферма, худоба тощо) внаслідок проведення воєнних дій;
  • Внутрішні переселенці або люди, які перемістилися понад 30 днів тому, мають дохід менший ніж 5400 гривень на особу ( за останні 3 місяці) та відповідають хоча б одному з критеріїв вразливості: мають двох або більше дітей; є особи з інвалідністю; домогосподарство ведеться однією особою (чоловіком або жінкою); є вагітні жінки та жінки з дітьми віком до 2 років; мають людей похилого віку (55+ років) у родині.
Американська благодійна організація HIAS виплатить грошову допомогу українцям: хто може подати заявку

Зображення: minre.gov.ua

Крім того, у межах меморандуму з міжнародною організацією “Людина в біді” ще 20 тисяч українців отримають грошові виплати. Мінсоцполітики в межах укладеного меморандуму з міжнародною гуманітарною організацією “Людина в біді” передано список заяв на виплату грошової допомоги для 20 000 українців.

До списку додано заяви громадян, зареєстрованих на окупованих територіях, які подали заявку на грошову допомогу від міжнародних організацій на платформі “єДопомога”. У відомстві зазначили, що зараз вже передано до міжнародних організацій, в тому числі “Людина в біді”, списки, до яких додано 3 115 309 осіб, для виплати грошової допомоги.

  • Ще 50 тисяч громадян України отримають грошову допомогу завдяки співпраці Мінсоцполітики з Норвезькою радою у справах біженців.
  • Кабінет Міністрів України ухвалив постанову “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України”, розширивши їм пільги та гарантії.
  • Міністерство соціальної політики України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй підписали меморандум з метою удосконалення надання соціальних послуг українцям.

Джерело