У жодному районному центрі Івано-Франківської області цьогоріч не ставитимуть центральні святкові ялинки та ілюмінації.

Про це розповіли міські голови в коментарях Суспільному.

Міський голова Косова Юрій Плосконос каже, що таке рішення ухвалили через повномасштабну війну та необхідність заощадити електроенергію.

“Ілюмінація? Яка може бути ілюмінація, якщо є пряме розпорядження обласної військової адміністрації про заборону вмикати вуличне освітлення, підсвітки будівель. Україні не вистачає 30% електроенергії, то яка може бути ілюмінація?” — пояснює Юрій Плосконос.

Не буде святкової ялинки й у Верховині. Голова Василь Мицканюк каже, що замість новорічного дерева в центрі селища поставлять різдвяну шопку.

“Ялинку встановлювати не будемо — ухвалили таке рішення. Шопку ми поставимо до Миколая (19 грудня — ред.). Думаю, місцеві жителі про наше рішення знають, і жодних скарг не надходило, щоб встановити ялинку. Ілюмінацій у нас теж нема. Через економію електроенергії ми не вмикаємо ні вуличне освітлення, ні новорічну ілюмінацію”, — говорить Мицканюк.

16 листопада міський голова Калуша Андрій Найда повідомив, що у місті на площі Героїв не ставитимуть новорічну ялинку.

“Таке рішення, впевнений, є правильним. Пам’ятаємо, що нещодавно на площу ми всі несли лампадки та квіти до портретів наших загиблих героїв. Зараз основне — спрямувати всі зусилля та гроші на допомогу нашим бійцям, на передову, на фронт”, — каже Найда.

У районних центрах Франківщини не встановлюватимуть центральні новорічні ялинки

Джерело