Такі сухпайки військові можуть зберігати просто у кишені

Можна їсти холодним та на ходу. Виробництво мобільних обідів на фронт запустили у Львові. Крупи та інші страви з м’ясом, соусами й овочами фасують у мініпакети, які можна носити в кишені та підживитися навіть на полі бою, далеко від умов, де можна приготувати чи розігріти їжу. Які страви готують нашим захисникам – бачила журналістка "5 каналу" Марта Шикула. 

Можна їсти холодним та на ходу: у Львові запустили виробництво мобільних обідів на фронт (Відео)

Нут у томатному соусі  з мисливськими ковбасками та куряче м’ясо з гречкою. Ці страви не щойно з пательні, а викладені з пакетів, і приготували їх кілька тижнів тому. 

"Цей пакет дозволяє стерилізувати їжу в спеціальній машині,  при високих температурах тиску і термін придатності такої їжі від вісімнадцятої місяців. Але ця їжа може значно довше зберігатися", – каже співзасновник виробництва Віктор Тичко.

"Засипаємо гречку. Починаємо з рідини, це наш соус, потім крупа, печериці, цибуля, сіль і далі передаємо сюди і хлопці з прикріпляють і передаємо готувати", – каже працівник підприємства Павло Шеремета.

Далі набір сирих продуктів у пакеті кладуть у велетенську машину та готують при високій температурі. Щоби страва якнайдовше залишалася свіжою. 

Ці сухпайки виготовляють для військових.  Їжу можна розігріти у теплій воді чи на вогні. Якщо немає такої можливості – страва придатна до вживання холодною. Пакет поміщається у кишеню, що дає змогу бійцям перекусити навіть на позиціях. 

"Ми вже маємо досвід відправки таких продуктів на фронт. Хлопці просто розпихають по кишенях і в різних випадках їдять. Є можливість знайти гарячу воду, нема то нема. Це компактно, зручно, це легка упаковка, а не важке скло чи консервна банка якою можна порізатися. Їсти можна навіть на ходу, витягнув з кишені і витискаєш в рот", – каже менеджер із комунікацій виробництва Тарас Маселко.

Вибір мобільних наїдків – великий. Чотири перші страви, 9 других і ще гранола чи енергетичний батончик на десерт. 

"Ми виготовляємо кашу гречану з яловичиною, з куркою, булгур, сочевиця, гречка, рис, плов, тут з мисливськими ковбасками нут, а тут без, бо є військовослужбовці, які не їдять м’яса. Нут з грибами. Щоб їм теж було смачно Це екстримальний варіант харчування, але та їжа нічим не відрізняється від домашньої їжі", – пояснює співзасновник виробництва Віктор Тичко.

Щодня кухарі виготовляють сотні сухпайків. Передають волонтерам, які везуть їжу на передову. І звідти вже отримали відгук бійців –найбільше їм смакують український борщ, нут і сочевиця у томатному соусі. 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться відео за темою.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело