Українські лікарі продовжують надавати медичну допомогу навіть в умовах відключень світла. У випадку тривалого відключення світла в країні призупинять планові госпіталізації та операції у лікарнях для того, щоб не перевантажувати заклади.

В Україні можуть призупинити планові операції та госпіталізації: причини

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич в ефірі телемарафону, передає редакція.

За словами Марії Карчевич, в МОЗ надали рекомендації на випадок тривалого відключення світла. Виходячи з нього планові госпіталізації та планові операції будуть призупинені для того, щоб не перевантажувати заклади. Будуть прийматися тільки ургентні дії, операції.

За її словами, так само буде законсервовано частину приміщень, які тимчасово не використовуються.

«Це ми говоримо про крайні випадки, крайню ситуацію», – додала Карчеви.

Нагадаємо, що війська рф вже сім разів здійснювали масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі України. Під час останньої, яка відбулася 23 листопада світло зникало і в лікарнях. В таких умовах наші хірурги продовжували рятувати життя, незважаючи ні на що. Про їхню незламність також розповідали в МОЗ. Зокрема пишуть таке:

«У Львові упродовж 30 годин провели дев’ять трансплантацій від посмертних донорів. Трішки більше ніж за добу трансплантологи пересадили два серця, печінку та шість нирок. Для цього працювали команди з майже сотні спеціалістів. У Черкаському обласному онкоцентрі зробили дві операції з пересадки нирок. Проведення двох трансплантацій відбувалось майже одночасно в одній операційній. Лікарня під час цього перейшла в режим роботи на генераторах».

Також відомо, що у київському Інституті серця зникло світло під час оперування дитини. Незважаючи на це, операцію продовжили, підключивши генератори.

Подібна ситуація виникала і у Дніпрі.

Такі випадки вкотре демонструють, що наші лікарі справжні професіонали. Але зникнення світла може перешкодити успішній операції.

Запис В Україні можуть призупинити планові операції та госпіталізації: причини спершу з’явиться на PRO-NEWS.

Джерело