Волонтери "UAnimals" евакуювали із села під Ізюмом, що на Харківщині, пасіку. Власники, сім’я з Харкова, зараз проживають у Львові. Пасіку розмістили на приватній ділянці волонтерів. Про те, як бджоли пережили окупацію та евакуацію, Суспільному розповіла власниця вуликів Марина Юшкова.

Пасіка дісталась родині у спадок від дідуся чоловіка Марини. Він жив у селі Синичено Ізюмського району. Туди вони сім’єю їздили з Харкова на вихідні.

"Він зберіг цю пасіку як пам’ять про дідуся, а потім вже проникся до них такою любов’ю, що навіть мені зміг передати цю любов, бо я дуже боялась бджіл", — каже Марина Юшкова.

25 лютого Марина з сім’єю виїхала з Харкова. Родина облаштувалась у Львові і жінка почала планувати евакуацію бджіл зі щойно звільненої території.

"Чоловік мене просив закинути тему бджіл, бо це для нього було дуже болюче. Бо ситуація, коли волонтери вивозять людей, котрі потребують допомоги. Але бджоли для нас — не просто як комахи, а як уже члени нашої родини, як маленькі діти. І я сама так потайки шукала волонтерів та зв’язувалась з усіма", — каже власниця пасіки.

Жінка сконтактувала з місцевою владою та волонтерами "UAnimals". Як виявилось, будинок дідуся був знищений "Градами", проте вулики вціліли. Волонтери евакуювали пасіку на Львівщину. Вулики розмістили на приватній ділянці. Окупацію пережило десять бджолиних сімей.

"Дуже була радість велика, що всі сім’ї живі. Хто слабший, хто менший, хто розділився, але всі живі. І якраз було сонечко і вони почали вилітати", — каже волонтер Юрій Лампіко.

"Були раді, коли прийшли, а вони тут загули, повилітали, така радість була! Так наче з ними до нас повернулось трішки радості і наче біль на душі став якось меншим. Це все, що в нас залишилось з минулого життя", — додає Марина Юшкова.

Зимою бджоли стають неактивними. Марина з чоловіком планують підгодувати комах, а весною розмістити на більшій ділянці, яку поки шукають.

Читайте також

"Все з’їдає, хороший ведмідь". Старі страхи та нове життя ведмедя Бахмута з Донеччини

Був лежачим, а тепер — ходить. У львівській Домівці врятованих тварин живе кінь з Краматорська

Джерело