У Вороновицькій філії обласного пансіонату нині 205 мешканців. 27 з них приїхали цієї весни із зони бойових дій. Попри свої діагнози, вони не залишаються байдужими до подій, що відбуваються в країні. З нагоди дня людей з інвалідністю разом із кухарями та соцпрацівниками вирішили приготувати для захисників вареники.

Олена Балабанова переселенка зі Словʼянська. У квітні, жінку та ще 26 резидентів евакуювали з-під обстрілів. Розповідає, до приготування їжі ніколи не допускали.

"Робимо для солдатів, щоб допомогти. Хочемо, щоб війна закінчилась та швидше додому повернутись”, — Олена Балабанова.

У пансіонаті на Вінниччині приготували вареники для захисників

В Олени Балабанової як і у всіх 205 мешканців Вороновицького відділення обласного пансіонату інвалідність свій діагноз. У когось він важчий, у когось легший, каже соціальна працівниця Світлана Пилявець.

Саме мешканці пансіонату ініціювали приготування їжі для оборонців.

"Це така українська страва без якої не обійтися. Всі люблять їх. Ми дуже хочемо щоб вони згадали тепло і затишок. Щоб були здорові. Щоб війна закінчилась нашою перемогою”, — каже мешканка психоневрологічного відділення Вороновицької філії Надія Тельвах.

Жанна Федченко у закладі кілька років. Каже, вдома вареники ліпила часто, бо то була улюблена страва в родині.

"Хоча б частинку душі хочемо віддати воїнам. Їм на фронті холодно, голодно. Щоб їм було краще ворогів бити. Ми віримо в нашу перемогу”, — говорить Жанна Федченко.

За процесом приготування стежить шеф-кухар закладу Світлана Волошина. З початку повномасштабного вторгнення, розповідає постійно готують для ЗСУ та ТрО. Ідею мешканців пансіонату підтримує. В їдальні зорганізувала місце, посуд та продукти.

З одного боку для мешканців — це працетерапія, яка дуже важлива для людей з інвалідністю. З іншого — можливість не залишатись осторонь тих подій, які відбуваються в Україні, розповідає Світлана Пилявець. У цій війні загинув її чоловік.

"Хто як може допомагає, бо всі прагнуть миру. Кожен по можливості себе проявляє. Вони хочуть проявити себе як справжні українці. Неважливо, що вони мають інвалідність. Але вони хочуть бути корисними для суспільства”, — зазначила Світлана Пилявець.

За кілька годин — наліпили пів тисячі вареників. Відварять їх вже працівники кухні та гарячими у спеціальних боксах передадуть військовим.

Читайте також

Потрібна тканина світлого кольору: у Вінниці волонтери плетуть маскувальні сітки для бійців Гуманітарні вантажі для України й прихисток біженців: як вінничанка допомагає землякам в Німеччині "Тепло від дому до окопу": 50 громад Вінниччини передадуть буржуйки захисникам

Джерело