Два твердопаливні котли завезли на будівельний майданчик, де на місці двох зруйнованих ворожою ракетою приватних будинків волонтери зводять двоквартирний дім. Для його будівництва зібрали майже один мільйон гривень і вже зробили основні роботи.

Якщо не грошима, то хоча б власними руками допомагає будівельникам господар одного зі зруйнованих будинків Олександр. Каже: протягом останнього пів року двічі відчув, що дива таки трапляються — 25 травня, коли залишився живим у зруйнованому вщент російськими загарбниками будинку. Й тепер, коли будівництво його нового житла наближається до завершення.

"Які можуть бути враження, ви самі все бачите. Дякую всій Україні, всім людям, які не залишились байдужими до нашої біди. Можливо, якась дитина морозиво не з’їла, а дала грошики, щоб нам поставили житло".

Зведення будинку для запоріжців, які втратили житло через ракетну атаку, вийшло на фінальну стадію

Котли встановили у кожній із двох квартир. Це був єдиний прийнятний варіант для опалення цього будинку на дві сім’ї, каже волонтер Роман Касьян.

"Ми маємо проблему з газом. Ви бачите, що його немає. І на кожну квартиру цього будинку виділене по три кіловати електроенергії, яких точно не буде достатньо для опалення у зимовий період".

“Народне будівництво”, як його між собою називають волонтери, ведеться спільним коштом міжнародних партнерів, а також українських благодійників і всіх небайдужих людей. Зібрано понад 900 тисяч гривень, із них на будівельні роботи витрачено 720 тисяч.

Розпочали будувати у вересні, до початку зими звели й накрили дахом будівлю, всередині вставили вікна й двері, проклали каналізацію. Зараз компанії-підрядники будують міжкімнатні перестінки, а ззовні завершують утеплення будинку.

Завершити будівельні роботи волонтери планують вже наприкінці грудня й запросити на входини всіх, хто, навіть незначними внесками, профінансував це будівництво.

Це — пілотний проєкт із відновлення зруйнованого житла запоріжців. З Нового року волонтери планують зводити подібні двоквартирні будинки родинам переселенців.

"Саме такі дуплекси ми плануємо збудувати ще у Широківській громаді, у нас є з нею вже домовленості. Плануємо, за проєктом, для 26 родин переселенців збудувати такі дуплекси", — каже Олександр Бережний, директор БФ "Волонтерський центр "Паляниця".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело