У березні шкільний автобус села Коритне Банилівської громади забрали для потреб Збройних сил України. Наразі батьки просять придбати новий, бо діти ходять пішки чотири кілометри.

У школі навчається майже 400 учнів. Автобус забирав дітей з двох частин села, бо до інших немає доїзду. За словами матері школярів Марії Голик, діставатись до школи стало важче, бо дітей треба будити раніше, а велосипедом їздити вже холодно.

Марія зверталась до Банилівської громади, там відповіли що грошей на придбання транспорту наразі немає.

У громаді Чернівецької області шкільний автобус забрали для ЗСУ — діти ходять пішки 4 кілометри

"Малим дітям важко з книжками та сумками далеко йти. А коли дощ, діти застуджуються", — каже Марія.

"Рано щодня везу велосипедом, на обід забираю. Холодно, дихають холодним повітрям, простуджуються і тепер дома теж хвора", — каже мама школярки Оксана Вєрста.

Другокласниця Христина та восьмикласниця Анна виходять з дому за майже півтори години, щоб встигнути на перший урок. До школи їм три кілометри.

Директорка школи Світлана Стринадко каже, що деякі діти живуть надто далеко, відтак добиратися до закладу важко. Також є вулиці, де не завжди можна проїхати машиною в дощ. Село розгалужене, є декілька кутів. Максимальна відстань до школи — чотири кілометри.

"Діти йдуть стежками й воно набагато ближче. Якщо взяти кут Бережниця – Кокошинець, туди дорога ґрунтова. Якщо кут Луг — дорога асфальтована. Я не бачу, проблеми дітям добиратися звідти", — говорить директорка.

У коментарі Суспільному директорка департаменту освіти Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр говорить, що громади мають винаходити можливість співфінансування для купівлі автобуса. Департамент проситиме на це субвенцію в міністерстві освіти. Банилівська громада не подала гарантійний лист, що потребує автобус і може співфінансувати закупівлю.

Що відомо У Чернівецькій області понад 100 шкільних автобусів віддали на потреби ЗСУ. Щоб довозити учнів до шкіл, голови громад мали домовлятися з місцевими перевізниками. Раніше в області купили 12 шкільних автобусів, їх отримали громади які співфінансували.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Джерело