Станом 1 грудня на Львівщині тривають аварійні вимкнення електроенергії. Для зберігання ліків та вакцин потрібні холодильники, які, в свою чергу, залежать від електроенергії. Суспільне дізнавалося, як в аптеках та амбулаторіях зберігають такі ліки при відсутності електроенергії.

У випадку відімкнення електрики в аптеках користуються генераторами, які забезпечують роботу холодильників. У них зберігають вакцини та ліки.

"Генератор під'єднується протягом 5 хвилин, тому холодильник не встигає практично змінити своєї температури. До препаратів належать: інсуліни, вакцини, багато видів супозиторіїв, ін’єкційні форми, пробіотики. Тому в нашій аптеці в даний момент знаходиться 3 холодильника, один з яких — виділений саме для зберігання вакцин і в цьому холодильнику підтримується температура від 2 до 8 градусів по Цельсію", — каже завідувачка мережі аптек Галина Гарда.

Як у Львові аптеки та поліклініки зберігають ліки без електроенергії

У міській поліклініці від генератора заживляють відділення травматології. Тому холодильники, які зберігають медичні препарати, перемістили.

"Навіть коли відсутнє електроживлення, холодильник зберігає температуру до 8 годин, але ми, звичайно, не чекаємо 8 годин. Якщо ми бачимо, що температура починає підійматись, наприклад з 3 градусів вже 4-5, ми тоді вмикаємо генератор", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

"У нас є холодові елементи, якщо не було б електроенергії, то ми б обкладали вакцини, для дотримання температурного режиму. Там, де в нас зберігаються вакцини є термометри", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

Також є термологери, через них можна побачити статистику температурних показників на комп’ютері.

"Окрім того у нас ведеться журнал реєстрації температури в холодильнику, де чітко розписують кожен місяць, кожну дату, годину і відзначають яка була температура в холодильнику", — каже керівниця поліклініки Зоряна Остальська.

Також в холодильнику є індикатори, які темніють при підвищенні температури. За потреби медсестра кабінету щеплень, бере потрібну вакцину з холодильника і переносить її у спеціальній сумці, яка зберігає холод. За словами очільниці міського управління охорони здоров’я, основні медичні заклади міста забезпечені резервним живленням.

"Є альтернативні джерела теплопостачання.Також в нас є запаси питної води, технічної води, запаси медикаментів, запаси продуктів. Наші основні заклади охорони здоров’я забезпечені Starlink, що дасть можливість забезпечити зв’язок між ними", — каже начальниця міського управління охорони здоров’я Марта Матюшко.

Для лікарень та поліклінік місто закупило 54 генератори.

Читайте також

Спрощують меню та подають холодні напої: як працюють львівські заклади без світла

Львівська міськрада отримала понад 40 заявок на відшкодування вартості генераторів

Джерело