Нерівномірне включення світла в Україні зумовлене відсутністю можливості передавати необхідний обсяг енергії через відповідний вузол.

“Цим вмикатимуть світло на 12 годин, а іншим – на 2”: хто весь час сидітиме у темряві під час відключення електроенергії

Як інформує “Obozrevatel”, про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

Він зазначив: окрім російських обстрілів, мережу перевантажують також самі українці, які змушені споживати більше електрики через настання холодів.

“У нас є т.зв. мережеві обмеження – тобто фактичне руйнування мережі через обстріли.

Також відключення трапляються через аварії – оскільки з одного боку мережа перевантажена через велике навантаження на працюючий залишок мережі.

А по-друге, [на це впливає] сезонний фактор – фізично більше люди споживають”, – Сахарук.

Тому, підкреслив він, 100%-ву рівномірність подачі електрики забезпечити неможливо. У зв’язку з чим одні клієнти можуть бути зі світлом довше, а інші – менше.

“Немає можливості передати необхідний обсяг електрики через певний вузол.

Або через обстріли, або через погодні умови, або через аварійні відключення”, – резюмував Сахарук.

Зі свого боку, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів: дефіцит електроенергії в Україні станом на 29 листопада становить 30% від потреб.

Що дозволяє давати світло споживачам 5-6 годин на день.

“При дефіциті в системі 30%, витратах мережі та першочерговому заживленні критичної інфраструктури для населення в кожній області залишається 50-60% на покриття потреб.

Джерело