Військові інженери та волонтери зі сходу збирають кошти на розробку та виготовлення власного ударного комплексу "Інквізитор". За планом, він матиме кращі льотні характеристики, ніж у інших коптерів такого класу, а вартість його буде у декілька разів нижчою. Про створення нового безпілотника та його характеристики Суспільному розказав один з учасників проєкту Сергій Наконечний.

Сергій Наконечний каже, є два очевидних факти: дрони довели дієвість на фронті, і їх постійно бракує.

"Маленькі фонди не можуть потягнути таке навантаження, оскільки БпЛА із серйозною матрицею коштують 1-1,5 мільйона гривень. Коли стоїть питання, що купити за такі кошти: десять автівок чи один коптер — вибір очевидний. І не на користь безпілотників", — вважає Сергій.

"Дрони змінюють хід війни. Аеророзвідка — це найголовніше для влучності нашої артилерії. Без нас влучань не буде. Ми виявляємо техніку та живу силу ворога і направляємо туди арту. Щоб знищити ворога потрібно завдати точний удар, "пташки" дуже точно корегують вогонь, — каже військовий з Донеччини з позивним "Єнот". — Кожен дрон має свої слабкі та сильні сторони. Якщо розробити його самостійно, можна прибрати недоліки та доповнити його перш за все захистом радіоелектронної боротьби".

Характеристики нового безпілотника

Ідея волонтерів з Краматорська та військових полягає в тому, що інженери самі розроблять модель дрона з характеристиками максимально корисними на передовій.

За задумом, бойовий дрон зможе підіймати вантаж до 8 кг, бойовий приціл матиме камеру з 32-кратним оптичним зумом.

"Наприклад: танк, схований за фермою, що не прострілюється прямим влучанням, "Інквізитор" зможе легко поцілити. Ця платформа спроможна буде нести на собі дві міни 82-мм або набір , а її бойовий радіус сягатиме 25 кілометрів", — пояснює "Єнот".

Характеристики:

Максимальний час польоту 35 хвилин. Максимальна висота польоту 4 км. Вага бойової частини до 8 кг (2 х 80 мм, можливість встановлення кумулятивного озброєння). Вага дрону близько 10 кг (але вона буде змінена під час збірки). Камера 32-кратна, з оптичним зумом, власного виробництва. Для боротьби з дією засобів радіоелектронної боротьби основні частоти управління дублюються в доповненому діапазоні. Швидкозмінні акумуляторні батареї скорочують час міжполітного обслуговування. Інтегрована система автономного GPS позиціювання допоможе знайти БпЛА у випадку аварії. Широкі можливості модифікацій. Чому дрон назвали "Інквізитор"

Перший безпілотник назвали "Інквізитор". Такий позивний має один з бійців 56-ої бригади аеророзвідки ЗСУ, який з побратимами тримає оборону на Авдіївському напрямку. Він також бере участь у цьому проєкті.

"У порівнянні з іншими коптерами такого класу він має значно вищі льотні характеристики, при цьому коштує у два-чотири рази дешевше", — зазначає Наконечний.

"Ми цей проєкт адмініструємо. Наразі триває процес реєстрації громадської організації "Українська військова робототехніка" або англійською "UA Military robotics". Ми продовжимо працювати також за іншими напрямками, але основна увага буде спрямована на створення малих та середніх безпілотних літальних апаратів, які зможуть виконувати функції розвідки, коригування артилерії та скидання "приємних" подарунків на російських окупантів", — каже активіст з Краматорська.

Наразі волонтери оголосили збір на першу модель. Вартість такої "пташки" 12 тисяч доларів.

Читайте також

"ЗСУ — котики". Активістка з Бахмута шиє та передає у шпиталі для військових подушки

"По нас вели прицільний вогонь". Волонтер вивозить людей з прифронтових сіл на Донбасі

У Харкові працює гуманітарний штаб для переселенців з Луганщини

Шелтер — означає прихисток. Де на Львівщині приймають переселенців з Донецької і Луганської областей

Джерело