Окупанти виводять техніку та підрозділи з населених пунктів лівого берега Дніпра, щоб спровокувати населення проти Сил оборони. Роблячи це, вони обстрілюють населені пункти, які фактично перебувають під їхньою окупацією, а потім говорять, що це робота ЗСУ.

Керівниця об’єднаного пресцентру Сил охорони та оборони “Південь” Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону Суспільного розповіла, що в цілому по півдню обстановка досить стабільна. Продовжується контрбатарейне протистояння по лінії фронту. Це лівий і правий береги Дніпра.

За словами Гуменюк, продовжується робота і по ділянках лівого берега як Кінбурнська коса, які ще не звільнені і продовжують використовуватися окупантами зокрема і для завдавання вогневих уражень по Миколаївщині.

Гуменюк: Окупанти влаштовують провокації на окупованих територіях проти Сил оборони

"Наразі окупанти виводять техніку, озброєння і підрозділи, зокрема, з населених пунктів (на лівому березі Дніпра — ред.). Але ми дуже часто спостерігали це за часи окупації, коли вони роблять такі кроки для того, щоб спровокувати населення на неправильну думку. Тобто це провокація проти Сил оборони. Виводячи своє озброєння, вони обстрілюють населені пункти, які фактично перебувають під їхньою окупацією, і потім сповіщають, що це робота ЗСУ або Сил оборони", — зауважила Гуменюк.

Читайте також: "Деокупація Криму дипломатичним шляхом неможлива" — інтерв'ю з Мустафою Джемілєвим

Вона наголосила, що українські військові не завдають ураження по мирних населених пунктах і коли працюють по пунктах базування противника, ретельно перевіряють координати.

"Спостерігаючи такий рух окупантів, необхідно передбачити можливість укриття. Мати при собі запас води, продуктів, предметів першої необхідності на 2-3 дні. Укритися у підвальних приміщеннях або скористатися хоча би правилом двох стін, якщо немає іншої можливості. І знайти для себе об’єкти, які не будуть уражені, зокрема, тими самими силами окупантів. Вони намагаються гатити в таких провокаційних випадках по об’єктах соціальної інфраструктури: житлових будинках, дитячих садках, лікарнях, щоб потім використати у своїй пропаганді", — розповіла вона.

Читайте також: "Ми вже вільні, ми вже свободні". Фоторепортаж зі звільнених сіл Херсонщини

Гуменюк також зазначила, що впродовж тривалого часу окупанти збирали в Джанкої техніку. Наразі там намагаються створити базу, де можна проводити ремонт, переформатовувати підрозділи і переспоряджати їх. Саме тому військові РФ блокують в’їзди-виїзди в населений пункт і намагаються максимально посилити контроль навколо нього.

Що відомо про деокупацію півдня України

11 листопада у Головному управлінні розвідки Міноборони повідомили, що Херсон повертається під контроль України й туди заходять частини ЗСУ. Після цього російські військові перебралися на лівобережну частину області та облаштовують позиції за 15-20 кілометрів від берега Дніпра.

Також наразі відбувається військова операція на території тимчасово окупованої Кінбурнської коси, що на Миколаївщині, проте детальну інформацію про її хід не повідомляють.

Читайте також

"Усі знають, що Херсон звільнили, та чекають визволення". Як живуть українці на тимчасово окупованій частині Херсонщини

Катівня в ізоляторі та лікарня без світла і води — фоторепортаж з Херсона

"Магазини пограбували. Заможна Російська імперія" — як жила Снігурівка під окупацією. Історії місцевих

Прапори, обійми та сльози. Як херсонці святкують свободу і зустрічають українських військових

Джерело