1 грудня — 281-й день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни Росії проти України. Попередні головні новини читайте тут, текстовий онлайн англійською — тут. Відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.

Головне на цей час

Близько шести мільйонів споживачів у більшості областей не мають електроенергії. Ситуація залишається складною в Києві та області, на Вінниччині, Львівщині, Одещині, Хмельниччині та Черкащині. Зеленський запросив Ілона Маска в Україну. Президент вважає, що мільярдеру варто бачити на власні очі наслідки дій Росії, перш ніж пропонувати план закінчення війни. ЄС передає Україні ще 40 електрогенераторів, на додачу до 550, які вже були відправлені. Норвегія передала Україні 5 військових автобусів швидкої допомоги, а оператор ГТС України отримав обладнання від британських, італійських та естонських партнерів для ремонтних і діагностичних робіт. До посольства України в Іспанії надійшов конверт, який під час огляду вибухнув у руках коменданта. Глава МЗС Кулеба доручив посилити безпеку всіх українських посольств за кордоном. За даними джерел іспанського видання Ultimahora, вибухівка в конверті була саморобною. Командування Києва тримає війська у бойовій готовності на випадок загрози з Білорусі. Німеччина визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Шість мільйонів українців без світла, Зеленський запросив Маска в Україну. 281 день війни. Онлайн

Уряд Німеччини ухвалив рішення передати Україні зенітно-ракетний комплекс MIM-104 Patriot. Про це під час відеозвернення 30 листопада повідомив президент Володимир Зеленський.

"Рішення Німеччини, яке, безумовно, стане історичним, — передати Україні систему Patriot", — розповів президент і подякував Німеччині за допомогу.

Patriot – зенітно-ракетний комплекс, що виробляється американською компанією Raytheon. За даними вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), ЗРК MIM-104 Patriot є основною протиракетною та протиповітряною системою в арсеналі армії США. Знаходиться на озброєнні кількох країн НАТО, включаючи Німеччину, Грецію, Нідерланди, Румунію, Іспанію та Швецію.

Канада завершила випуск своїх державних облігацій, кошти від продажу яких будуть передані Україні. Облігації були випущені на ринок 29 листопада і розкуплені за добу.

Кошти підуть у державний бюджет України, повідомив президент Зеленський.

"Обсяг – 500 мільйонів канадських доларів. Фактично Канада бере цей борг на себе, щоб допомогти нашій державі. Кошти підуть у державний бюджет України. Дякую нашим канадським друзям і особисто пану Джастіну Трюдо і пані Христі Фріланд за цей прояв канадського лідерства", — додав президент Зеленський у вечірньому зверненні.

Перша леді України Олена Зеленська зустрілася з Королем Чарльзом ІІІ у Лондоні.

"Мала честь особисто зустрітися з Його Величністю Королем Чарльзом ІІІ. Разом завітали до Українського католицького собору в Лондоні, на території якого розташовано й лондонський Ukrainian Welcoming Centre. Уже не вперше Його Величність знаходить час і теплі слова, щоб підтримати вимушених переселенців з України: нещодавно він відвідував їх у Шотландії, ще раніше – в Румунії. Подякувала від імені всіх українців за допомогу, яку Сполучене Королівство надає і надаватиме Україні. Бо тут, у Лондоні, на кожному кроці, під час кожної зустрічі відчуваю, як міцнішає ця підтримка, а разом із нею міцнішає й наша дружба", — зазначила вона.

Також у Лондоні дружина президента зустрілась з українськими вимушеними переселенцями.

За її словами, поїздка до Лондона не виняток. Разом із королем Чарльзом ІІІ перша леді зустрілась з українською громадою в Українському греко-католицькому соборі, що в серпні разом зі Спілкою українців у Великій Британії заснував унікальний хаб: The Ukrainian Welcome Centre. Тут допомагають визначитися з розміщенням, облаштуватися, налагодити зв’язки з громадою, підтримують і розраджують.

"І сьогодні, зустрічаючись з українцями, я вкотре впевнююсь: наших людей прихистили друзі, чиє welcome від усього серця", - підсумувала Зеленська.

Джерело