Ознайомлюють з наповненням військової аптечки, навчають робити серцево-легеневу реанімацію та розповідають про особливості турнікетів — у черкаських школах запровадили уроки тактичної медицини.

Зі слів інструктора Віталія Козира, під час війни такі вміння допоможуть не лише врятувати своє життя, а й збільшать шанси на порятунок інших. Заняття відбуваються у межах дисципліни "Захист України".

Тактична медицина для дітей: черкаські школярі здобувають нові знання

Розпочинають уроки національним гаслом "Слава Україні". Замість підручників – військова аптечка та манекен.

"Вони бувають різних планів, різної конструкції, але по факту фони працюють всі однаково".

Тепер у черкаських школах окрім теорії старшокласники проходять ще й практику з тактичної медицини. Однокласниці Єлизавета та Поліна навчаються накладати турнікет. Роблять це вперше, тож виходить неідеально.

"Не сильно важко просто накладаєш і все, єдине, що важко його закручувати, воно важко затягується", – розповіла Поліна.

Єлизавета додала: "Потрібно дуже багато всього знати, це дуже страшно, але одночасно розумієш, що це дуже потрібно".

Курс розробили за американською системою MARCH, пояснив інструктор Віталій Козир. Він передбачає зупинку сильних кровотеч та відновлення дихання.

"Якщо в людини є проблема з ротовою порожниною або з носом тощо, вона не може дихати, то, щоб допомогти, вставляється ось така назофарингеальна трубка", – пояснив інструктор.

З його слів ця система розроблена американськими військовими:

"Опісля навчання молодь може знати правильну почерговість надання допомоги будь-якого постраждалому, що треба перевірити спочатку і до кінця".

На манекені робити штучне дихання та масаж серця навчається десятикласник Данило. Виконує усі рекомендації інструктора.

"Усім хлопцям та дівчатам це можна знадобитись – хтось може піде в армію, та й нині важкий час, це може і на вулиці трапитись, і ці знання будуть потрібні".

В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, розповів інструктор Віталій Козир. За його словами, чіткий алгоритм дій допоможе заспокоїтися в екстреній ситуації та допомогти травмованим.

"Цей курс направлений на те, щоб зацікавити молодь, загалом вивчити тактичну медицину. У житті різне трапляється, будь-хто і за будь-яких обставин може постраждати".

Як розповів вчитель предмета "Захист України" Віталій Ложка, такий курс у їхній школі впроваджують із початкових класів.

"Ми в цьому році врахували ситуацію в нашій Державі та розпочали із молодших класів ознайомлювати із Захистом України".

Зі слів інструктора, уроки з медицини відбуваються у п’ятнадцяти школах Черкас та в училищах. Окрім цього дітям показують вибухонебезпечні предмети та розповідають, що робити під час їх виявлення.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Маленька Голландія на подвір'ї: у черкаській школі висадили 500 цибулин нідерландських квітів Відключення електроенергії: як у школі на Черкащині відбувається навчання

Джерело