Жителі деокупованих населених пунктів Снігурівської громади два рази на тиждень отримують безплатний хліб та консерви. Постачання гуманітарної допомоги розпочали одразу після деокупації в листопаді 2022 року.

Про це кореспондентам Суспільного розповів координатор Всесвітньої продовольчої програми (World Food Programme) в Миколаївській області Сергій Колесник.

"Наразі два рази на тиждень, щосереди та щосуботи, завозимо 4 150 хлібин та 4 150 консервів. Консерви бувають м’ясні та бобові. Доставляємо цю гуманітарну допомогу в майже 20 населених пунктів Снігурівської громади", — розповідає Сергій Колесник.

Хліб та консерви: допомога жителям Миколаївщини

Гуманітарна допомога надається завдяки підтримці Всесвітньої продовольчої програми від ООН, громадської організації "Тарілка" та благодійної організації "Щедрик".

"Тільки два дні привозимо допомогу в Снігурівську громаду, тому що є певні вимоги та рекомендації Всесвітньої продовольчої програми: потрібно видавати одну хлібину й одну банку консерви одній людині через день", — розповідає Сергій Колесник.

Більшість громад комплектують допомогою два рази на тиждень. У понеділок — Нечаянська, Радсадівська, Воскресенська, Костянтинівська, Ольшанська громади, у вівторок — інші.

Хліб виготовляють київський та миколаївський заводи.

"Київський буде комплектувати громади Миколаївщини, а Миколаївський хлібзавод буде забезпечувати потреби, що надходять з Херсонщини, тобто доставляти хліб в деокуповані частини Херсонської області", — розповідає Сергій Колесник.

Вага хліба у київського хлібзаводу 600 грамів, в угоді з Миколаївським підприємством прописано — 500 грамів.

"Загалом ми опікуємося зараз двома областями — Миколаївською та Херсонською. У Миколаївській — програма WFP розповсюджується на місто Миколаїв і близько 20 громад. У Херсонській області працюємо в місті Херсон і восьми тергромадах", — розповідає Сергій Колесник.

Читайте також

На Миколаївщині в деокупованій Снігурівці продовжують відновлювати інфраструктуру — начальник ОВА

Люди, які отримали поранення внаслідок війни, у Миколаєві можуть отримати фінансову підтримку від ООН — міськрада

У селі на Миколаївщині встановили "Пункт незламності"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело