У Полтавській громаді протягом грудня екобус збиратиме відходи за 21 адресою. Про новий графік курсування автомобіля повідомили на сайті міського КАТП-1628.

Безплатно здати до екобуса можна люмінесцентні лампи, термометри, акумулятори та батарейки. До кінця місяця автомобіль працюватиме за такими адресами:

У грудні полтавський екобус працюватиме за понад 20 адресами

Екобус працюватиме за звичним графіком – у будні з 09:30 до 17:30. Населення здає лампи, батарейки та термометри безплатно. Цьогоріч на роботу екобуса планують витратити майже 300 тисяч гривень із бюджету громади. Це на 76 тисяч менше, ніж торік, повідомляв раніше Суспільному начальник КАТП-1628 Артем Іванюк.

Батарейки спочатку зберігають на складі КАТП-1628, а далі передають у київську установу "Екологічні інвестиції". Ця фірма відправляє батарейки для переробки до заводу в Румунію. В Україні нині підприємств для їх утилізації немає.

Що відомо Екобус – це мікроавтобус, куди полтавці можуть здати люмінесцентні лампи, ртутні термометри, акумулятори та батарейки. У Полтаві він запрацював 1 жовтня 2019. Його придбали, а потім переобладнали за гроші з міського бюджету. Вартість автомобіля – понад мільйон гривень.Авто збирає небезпечні відходи в усіх районах Полтави. Потім їх утилізують: ртутні лампи та термометри у Львові, а батарейки – у Румунії. Екобус на Полтавщині запрацював улітку 2020-го, він збирає відходи у громадах та районах області.

Джерело