Про те, що знахабнілі лисиці заходять на подвір’я людей “Галицькому кореспонденту” розповіла жителька Тисмениці Надія Рибачок.

“За нашими приватними будинками є  городи, – розповідає жінка. – Там є потічок, ростуть верби. Саме з того місця вибігають руді хижаки, а вечорами вони видають ще й дивні звуки – крики. Страшно, бо сказ лисів небезпечний для людини і навіть собаки, а наші діти йдуть до школи, гуляють неподалік вулиці. Переживаємо, щоб не трапилося лиха”.

Пані Надія зазначила, що руді хижаки у сусідських курниках  викрали курей. Каже, людей ці мешканці лісу не бояться і почуваються повноправними господарями. Відповідно збільшення популяції таких тварин поблизу людського житла збільшує небезпеку зараження багатьма хворобами та сприяє їхньому розповсюдженню.

На Прикарпатті люди скаржаться на лисів: як бути, якщо є обмеження через воєнний час

Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби  в Івано-Франківській області, у мирний час питанням вилову лисів займаються служби Українського товариства мисливців і рибалок (УТМР). Втім зараз,  в зв’язку з воєнним часом,  діють обмеження: полювання на лисів  та будь-які вистріли заборонені ближче, як 200 метрів до житлових будівель.

Тому людям залишається або самотужки боротися з нашестям рудих хижаків, або звертатися в УТМР для спільного  вирішення нагальної проблеми.

На Прикарпатті люди скаржаться на лисів: як бути, якщо є обмеження через воєнний час
Фото Надія Риюачок зробила вкінці жовтня

Джерело