Дев'ятнадцятьом жителям окупованих Донеччини та Луганщини, які воювали на боці так званих Л/ДНР, оголосили про підозру у державній зраді. Українські військові взяли їх у полон на Харківщині.

Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

За інформацією слідства, 22-23 лютого цього року підозрювані перейшли на бік окупантів. Більшість з них служили в одному військовому підрозділі та виконували накази російського командування. Вони брали участь у бойових діях проти українських військ та виконували накази російського командування, охороняли блокпости та склади з боєприпасами.

"Ніхто з них не вчинив жодних дій, щоб потрапити в полон з власної волі чи добровільно вийти з незаконного збройного формування. Як з’ясувало слідство, їм надавали відпустки, після завершення яких вони повертались до своїх підрозділів", — йдеться у повідомленні.

Своєю чергою, пресслужба СБУ повідомила, що серед затриманих колишні в'язні, які були засуджені за кримінальні злочини, в тому числі і за вбивства.

"Проте за декілька днів до повномасштабного вторгнення "відгукнулися" на заклики терористів Пушиліна і Пасічника щодо проведення "всеобщей мобилизации" на території квазіреспублік. Для цього вони добровільно прийшли до місцевих "військкоматів" і "призвалися" до лав окупаційних угруповань у складі Південного військового округу РФ", — повідомили у Службі безпеки.

Їм оголосили про підозру за частиною 1 статті 111 (державна зрада), частиною 1 статті 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) та частиною 2 статті 260 (участь у діяльності непередбачених законом збройних формувань) Кримінального кодексу України.

Що відомо 28 листопада СБУ повідомила, що на Київщині затримали помічника "міністра МВД ЛНР", який, за версією слідства, захоплював будівлю луганського управління СБУ у 2014 році, та допомагав окупантам під час псевдореферендуму. Він був командиром штурмового підрозділу "спеціального загону швидкого реагування. 26 листопада стало відомо, що на кордоні був затриманий колишній співробітник МВС України, який був під час служби збирав засекречену інформацію про українських військовослужбовців, співробітників СБУ, ГУР, лідерів "Азову" і планував передати дані росіянам на флешці.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело