Система шкільної освіти в Одесі підлаштовується під аварійні відключення електроенергії. Відповіді на найпоширеніші запитання батьків надала директорка департаменту освіти та науки Одеської міської ради.

За її словами, раніше освіта в місті підлаштовувалася під погодинні відключення світла, однак наразі доводиться працювати в умовах, коли світло вимикають поза графіками.

"Максимально допоможіть дітям: звантажте підручники, якщо немає паперових, або роздрукуйте декілька сторінок. Заряджайте гаджети своєчасно, користуйтеся Пунктами Незламності, якщо світла немає. Слідкуйте, щоб дитина за наявності світла під'єдналася до уроків. За можливості, контролюйте виконання завдань у Google-класі або інших платформах", — зазначила у дописі Олена Буйневич.

Без канікул та із записами уроків: яка ситуація з освітою в Одесі під час відключень світла Як працюватимуть школи під час відключень

Також вона розповіла, що наразі канікул на невизначений час, попри прохання деяких батьків, впроваджувати не будуть. Також не заборонятимуть викладати нові теми, проводити контрольні роботи та ставити оцінки. Школи, які працюють очно, матимуть час роботи до 16:00.

Для тих, чиє відключення світла збігається з графіками, нічого не зміниться. Вчителі, які не можуть вести уроки з дому або робочого місця, будуть це робити з закладів освіти, де розташовані "Пункти незламності". Також в них планують створити робочих місць для колег з інших шкіл.

Якщо немає світла кілька діб і дитина не може потрапити на уроки

У такому разі Олена Буйневич рекомендує звернутися до керівника школи. З таких дітей формують групи за паралелями, їм пропонують теми уроків та посилання на їх запис. Тож дитина, переглянувши уроки, зможе на зустрічі з вчителем відпрацювала незрозуміле. В таких групах оцінювання проводять тільки після вивчення нових тем.

Разом з тим очільниця департаменту пропонує, за можливості, виходити на очне навчання. Адже наразі школи з укриттями заповнені лише на третину-половину.

Що робити одинадцятикласникам, як готуватися до тестування

Як пояснила Олена Буйневич, для випускних класів за тиждень буде сформовано кабінети в школі з укриттям, де діти зможуть навчатися очно. Для кожного класу оберуть кабінет у найближчій школі.

Читайте також Як працюватимуть школи Одесі під час екстрених відключень світла Учитель з Одеси із майже мільйонним ютубом розповів, як проводить уроки під час відключень світла Графіки відключень світла в Одеській області оновили: як користуватися та що робити, якщо вони не збігаються

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело