До Києва 29 листопада приїхав координатор Державного департаменту США з питань санкцій Джим О'Браєн, щоб обговорити додаткові заходи для посилення тиску на Росію. Про це повідомила посол США в Україні Бріджит Брінк.

"Санкції та експортний контроль уже погіршили здатність Москви реалізувати свій імперський план — незважаючи на збільшення атак Росії на інфраструктуру, координатор з питань санкцій О'Браєн приїхав в Україну, щоб обговорити додаткові заходи для посилення тиску на Росію", — написала у Twitter Бріджит Брінк.

Авторка: Олена Фріз

Координатор Держдепу США з санкцій прибув до Києва Що відомо Перший пакет санкцій був введений США ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 21 лютого керівництво США запровадило заборону для своїх громадян на фінансування та інвестиції в так звані "ДНР" та "ЛНР", а також на торгівлю з ними. 22 та 23 лютого Білий дім ввів санкції проти банків, що фінансують оборонну промисловість. Після звільнення українськими військовими населених пунктів у Київській області та викриті факти злочинів армії РФ, у Британії, Німеччині, США анонсували санкції проти Росії за жорстокі дії військових РФ проти мирних мешканців. 6 квітня США запровадили новий пакет санкції проти Росії через вбивства мирних людей військами РФ в Україні. Під санкції потрапили "Сбербанк", "Альфа-Банк", 42 "дочки" "Сбербанку" та шість "дочок" та п’ять суден "Альфа-банку". А також родичі президента РФ Володимира Путіна та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова. 7 квітня Конгрес США ухвалив заборону на імпорт нафти й газу з Росії. В середині квітня США запровадили санкційні обмеження щодо найбільшої російської алмазодобувної компанії "Алроса" та 28 дочірніх підприємств АТ "Об’єднана суднобудівна корпорація". В середині травня у США анонсували санкції проти іноземних банків за допомогу Росії. 30 червня Міністерство фінансів США заблокувало активи трасту Heritage, пов'язаного із наближеним до Путіна російським олігархом Сулейманом Керімовим. На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі. США запровадили нові санкції проти 14 осіб та 28 організацій, що допомагають РФ у війні. Про це заявила міністр фінансів США Джанет Єллен на саміті G20. Читайте також

У США оголосили про нові санкції проти Росії, через анексію українських територій

Джерело