Надзвичайна ситуація у містечку Ладижин на Вінниччині, де без опалення залишилося 18 тисяч мешканців, йдеться в ТСН. 

Після ракетного обстрілу росіянами Ладижинської ТЕС виникла аварія на тепломережах,  повідомив голова Вінницької ОВА Сергій Борзов. Єдина можливість обігріти квартири містян - електроприлади, але вони не працюють під час масових знеструмлень. 

У місті оголосили надзвичайну ситуацію воєнного характеру. Мерзнуть тут нині 18 тис людей, це переважно мешканці багатоповерхівок. У квартирах, кажуть люди, температура десять - дванадцять градусів. Світло вимикають, як по всій країні, тому нагріти житло електроприладами просто не встигають.

У квартирах 10-12 градусів: 18 тисяч мешканців Ладижина залишаються без опалення

Тепло у батареях повністю зникло у Ладижині після останнього обстрілу рашистами. 23 листопада кілька ракет влучили у Ладижинську ТЕЦ і вона  зупинилася, кажуть у мерії. Положення критичне, тому військова адміністрація оголосила надзвичайну ситуацію воєнного характеру. Сьогодні у Ладижині розгортають оперативний штаб. Одне з рішень, яке розглядають  - розконсервувати стару газову котельню, яка незалежна від станції.

“Зараз проєктанти розраховують потужність, я не готовий сказати чи вона повністю забезпечить теплом місто, але якусь певну частину, або є думка що подавати тепло не високої температури”, - зазначає заступник міського голови Ладжина Павло Анущенко.

Проте для відновлення котельні потрібен час і щонайменше 50 млн грн, кажуть посадовці. Гроші сьогодні хочуть виділити на сесії міської ради. У місті ж вже розгорнули “пункти незламності”, які розташовані у школах та лікарнях - там кажуть є гарячі напої і можливість зарядити гаджети.

Читайте також:

Волонтери взялися забезпечити аптечками чотирилапих захисників

На Луганщині бійці нищать ворога "трьома сокирами"

Масштабна реконструкція: на що перетворять знищений Росією харківський ринок Барабашова

Джерело