Хто за що боротиметься у заключному турі.

Груповий етап чемпіонату світу-2022 підходить до завершення. У період з 29 листопада по 2 грудня відбудуться матчі третього туру групового раунду, які й визначать усіх учасників плей-оф мундіалю.

За підсумками стартових двох турів стали відомі лише три з 16 команд, які пройшли у плей-оф - Франція (група D), Бразилія (група G) та Португалія (група Н). Ще дві збірні Катар (група А) та Канада (група F) достроково вилетіли. Тож за 13 місць у плей-оф чемпіонату світу вестимуть боротьбу 27 команд

Чемпіонат світу-2022: головні інтриги у боротьбі за вихід у плей-оф перед третім туром

Одразу у трьох групах на місце у плей-оф чемпіонату світу-2022 претендують одразу чотири команди. У решті квартетів боротьбу за вихід у наступний раунд мундіалю вестимуть три збірні. При цьому існує ймовірність, що вони матимуть рівну кількість очок, а найкращу збірну визначатимуть завдяки додатковим показникам.

Що буде у разі рівності очок в групі?

У разі рівності очок між збірними вище місце визначатимуть завдяки додатковим критеріям:

різниця м’ячів в усіх матчах; кількість забитих голів в усіх матчах; очки в особистих зустрічах (між командами, що набрали рівну кількість); різниця м’ячів в особистих зустрічах; кількість голів в особистих зустрічах; критерій фейрплей (найменша кількість очок за жовті та червоні картки); жеребкування.

Суспільне Спорт розповідає про головні інтриги у заключному турі чемпіонату світу-2022.

Група А Турнірна таблиця: 1. Нідерланди - 4 очки, 2. Еквадор - 4, 3. Сенегал - 3, 4. Катар - 0 Матчі: Нідерланди - Катар, Еквадор - Сенегал (вівторок, 29 листопада, о 17:00)

Найбільші шанси на вихід у плей-оф перед третім туром мають Нідерланди та Еквадор. У них є перевага над Сенегалом, що йде третім, тож для потрапляння у наступний раунд достатньо нічиєї.

Якщо ж Нідерланди та Еквадор закінчать свої матчі з однаковим рахунком, то переможця групи визначатиме критерій фейрплей. Перед третім туром нідерландці мають перевагу - у них одне очко фейрплей, у еквадорців - три (вище місце посяде команда з меншою кількістю очок).

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Нідерланди: непрограш Катару. Влаштує також поразка від Катару у разі перемоги Еквадора над Сенегалом чи навіть непрограш сенегальців (рахуватимуться додаткові показники). Еквадор: непрограш Сенегалу. Влаштує також поразка Сенегалу, якщо Нідерланди програють Еквадору (рахуватимуться додаткові показники). Сенегал: перемога над Еквадором. Влаштує також нічия з Еквадором, якщо Нідерланди програють Катару (рахуватимуться додаткові показники). Група В Турнірна таблиця: 1. Англія - 4 очки, 2. Іран - 3, 3. США - 2, 4. Вельс - 1 Матчі: Іран - США, Вельс - Англія (вівторок, 29 листопада, о 21:00)

Найбільші шанси на вихід у плей-оф перед третім туром має Англія - за певних обставин їх влаштує навіть поразка від Вельсу. Так само є головними претендентами англійці і на перше місце - перемога гарантує їм цю позицію.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Англія: непрограш Вельсу. Влаштує також поразка Вельсу - у такому разі потрібна нічия Ірану у грі з США чи перемога однієї з цих команд (рахуватимуться додаткові показники). Іран: перемога над США. Влаштує також нічия у грі з США у разі, якщо Вельс не переможе Англію. США: лише перемога над Іраном. Вельс: перемога над Англією і нічия у матчі Іран - США. Група С Турнірна таблиця: 1. Польща - 4 очки, 2. Аргентина - 3, 3. Саудівська Аравія - 3, 4. Мексика - 1 Матчі: Саудівська Аравія - Мексика, Польща - Аргентина (середа, 30 листопада, о 21:00)

Найбільші шанси на вихід у плей-оф перед третім туром має Польща - за певних обставин влаштує навіть нічия з Аргентиною. Так само є головними претендентами поляки і на перше місце - потрібна перемога в останньому турі над аргентинцями.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Польща: непрограш Аргентині. Влаштує також поразка Аргентині, якщо Мексика переможе Саудівську Аравію (рахуватимуться додаткові показники). Аргентина: перемога над Польщею. Влаштує також нічия у грі з поляками у разі, якщо Саудівська Аравія не переможе Мексику (рахуватимуться додаткові показники). Саудівська Аравія: перемога над Мексикою. Влаштує також нічия у грі з мексиканцями, якщо Польща переможе Аргентину. Мексика: лише перемоги над Саудівською Аравією недостатньо - потрібна мінімум перемога Польщі над Аргентиною. У разі непрограшу Аргентини - рахуватимуться додаткові показники. Група D Турнірна таблиця: 1. Франція - 6 очок, 2. Австралія - 3, 3. Данія - 1, 4. Туніс - 1 Матчі: Австралія - Данія, Туніс - Франція (середа, 30 листопада, о 17:00)

Франція вже гарантувала собі плей-оф і з ймовірністю 99% фінішує першою (вистачить нічиєї з Тунісом чи навіть поразки у разі, якщо Австралія у випадку перемоги не відіграє різницю у шість м'ячів за підсумками туру). Інші три команди боротимуться за плей-оф.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Австралія: перемога над Данією. Влаштує також нічия з данцями, якщо Туніс не обіграє Францію. Данія: лише перемоги над Австралією недостатньо - потрібно, щоб Туніс не обіграв Францію. Однак влаштує Данію і перемога Туніса над Францією (рахуватимуться додаткові показники). Туніс: лише перемоги над Францією недостатньо - потрібно, щоб Данія не програла Австралії. У такому випадку рахуватимуться додаткові показники. Група Е Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 4 очки, 2. Японія - 3, 3. Коста-Рика - 3, 4. Німеччина - 1 Матчі: Японія - Іспанія, Коста-Рика - Німеччина (четвер, 1 грудня, о 21:00)

Найбільші шанси на плей-оф та перше місце має Іспанія, яка очолює турнірну таблицю групи перед третім туром. Для участі у наступному раунді іспанцям, на відміну від інших команд, достатньо нічиєї.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Іспанія: непрограш Японії. Влаштує також поразка від Японії, якщо Німеччина не програє Коста-Риці (рахуватимуться додаткові показники). Японія: перемога над Іспанією. Влаштує також нічия з іспанцями, якщо Коста-Рика не обіграє Німеччину (рахуватимуться додаткові показники). Коста-Рика: лише перемога над Німеччиною. Німеччина: лише перемоги над Коста-Рикою недостатньо - потрібна перемога Іспанії над Японією. У разі, якщо японці не програють іспанцям - рахуватимуться додаткові показники. Група F Турнірна таблиця: 1. Хорватія - 4 очки, 2. Марокко - 4, 3. Бельгія - 3, 4. Канада - 0 Матчі: Хорватія - Бельгія, Канада - Марокко (четвер, 1 грудня, о 17:00)

Найбільші шанси на плей-оф мають Хорватія та Марокко, які йдуть лідерами - командам достатньо не програти.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Хорватія: непрограш Бельгії. Влаштує також поразка від Бельгії за умов поразки Марокко від Канади (рахуватимуться додаткові показники). Японія: непрограш Канаді. Влаштує також поразка від Канади за умов поразки Хорватії від Бельгії (рахуватимуться додаткові показники). Бельгія: перемога над Хорватією. Влаштує також нічия з Хорватією за умов поразки Марокко від Канади (рахуватимуться додаткові показники). Група G Турнірна таблиця: 1. Бразилія - 6 очок, 2. Швейцарія - 3, 3. Камерун - 1, 4. Сербія - 1 Матчі: Сербія - Швейцарія, Камерун - Бразилія (п'ятниця, 2 грудня, о 21:00)

Бразилія вже вийшла у плей-оф. Так само, як і Франція, бразильці з ймовірністю 99% фінішують першими (вистачить нічиєї з Камеруном чи навіть поразки у разі, якщо Швейцарія у випадку перемоги не відіграє різницю у три м'ячі за підсумками туру). Інші три команди боротимуться за плей-оф.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Швейцарія: перемога над Сербією. Влаштує також нічия з сербами навіть якщо Камерун обіграє Бразилію (рахуватимуться додаткові показники). Камерун: лише перемоги над Бразилією недостатньо - потрібна втрата очок Швейцарією проти Сербії. У такому разі рахуватимуться додаткові показники. Сербія: лише перемоги над Швейцарією недостатньо - потрібно, щоб Камерун навіть за умови перемоги над Бразилією мав гірші додаткові показники. Група H Турнірна таблиця: 1. Португалія - 6 очок, 2. Гана - 3, 3. Південна Корея - 1, 4. Уругвай - 1 Матчі: Гана - Уругвай, Південна Корея - Португалія (п'ятниця, 2 грудня, о 17:00)

Португалія вже вийшла у плей-оф. Так само, як і Франція та Бразилія, португальці з ймовірністю 99% фінішують першими (вистачить нічиєї з Південною Кореєю чи навіть поразки у разі, якщо Гана у випадку перемоги не відіграє різницю у три м'ячі за підсумками туру). Інші три команди боротимуться за плей-оф.

Що потрібно командам для виходу у плей-оф?

Гана: перемога над Уругваєм. Влаштує також нічия з уругвайцями навіть якщо Південна Корея обіграє Португалію (рахуватимуться додаткові показники). Південна Корея: лише перемоги над Португалією недостатньо - потрібна втрата очок Гани проти Уругваю. У такому разі рахуватимуться додаткові показники. Уругвай: лише перемоги над Ганою недостатньо - потрібно, щоб Південна Корея навіть за умови перемоги над Португалією мала гірші додаткові показники.

Джерело