ЗСУ мають можливість перерізати окупантам постачання.

Звільнення Криму: військовий експерт озвучив сценарій та можливі терміни


Збройні сили України можуть відрізати Росії всі підступи до Криму, за винятком Кримського мосту. Це зробить деокупацію півострова реальним завданням для ЗСУ.

Таку думку висловив військовий експерт Юрій Федоров у розмові з російським правозахисником та блогером Марком Фейгіним.

“Якщо війська ЗСУ підходять до підступів до Криму, до Перекопського перешийка тощо, всі наземні комунікації, крім Кримського мосту, опиняються перерізаними. Вийти на Крим без перерізання комунікацій, якими йде постачання значних частин російських військ на півдні України в цілому та в Криму зокрема, неможливо. Отже, вони будуть перерізані”, — вважає експерт.

Як зазначив Федоров, вже сьогодні на Херсонщині з правого берега Дніпра можна обстрілювати значну частину логістичних центрів та хабів, що розташовані на лівому березі.

“Ураження може бути аж до Армянська — це практично на перешийку. Якщо вдасться пройти на лівий берег або через Кінбурнську косу, або якимось іншим чином, або рухаючись із Запорізької області через Мелітополь, то вся північна частина Криму буде в зоні ураження артилерії ЗСУ. При тому, що єдина комунікація — це Кримський міст, його пропускна спроможність обмежена, а сам він досить вразливий. Тоді виникає питання — а чим, власне, воюватимуть російські війська там”, — наголосив він.

За словами експерта, якщо комунікації будуть перерізані, “отже, потрібен жест доброї волі, потрібно йти”.

“А піти з Криму ще складніше. Під час Другої світової війни начальство із Севастополя втекло на підводних човнах, а близько 100 тисяч людей, рядових та офіцерів радянської армії, були кинуті та потрапили в полон. Тепер не знаю, як вони тікатимуть — може бути, цей міст стане в пригоді РФ, щоб евакуювати якнайшвидше”, — заявив Федоров.

Експерт також нагадав про оптимістичні прогнози щодо деокупації півострова, де називалися терміни в кілька місяців:

Джерело