Фан одним вчинком провів одразу три акції під час гри на чемпіонаті світу-2022.

Уболівальник, на футболці якого був напис "Save Ukraine" ("Збережіть Україну") вибіг на поле матчу чемпіонату світу-2022 між Португалією та Уругваєм.

Гра Португалія - Уругвай закривала програму другого туру чемпіонату світу-2022. Португальці перемогли уругвайців з рахунком 2:0 завдяки дублю Бруну Фернандеша.

Читайте також: Португалія перемогла Уругвай і стала третім учасником плей-оф ЧС-2022

На 51-й хвилині поєдинку матч Португалія - Уругвай було перервано. І все - через вболівальника, який вибіг на поле.

Що саме сталося?

Вболівальник вибіг на поле разом з прапором у кольорах веселки, на підтримку ЛГБТ-спільноти. А також із написами на самій футболці: крім знаку , спереду на ньому було вказано заклик "Save Ukraine". Позаду ж було розміщено інший напис «Respect for Iranian Women» ("Повага до жінок Ірану").

Фан перебував на футбольному полі упродовж кількох секунд. Його вивели працівники стадіону за межі поля, після чого гра була відновлена.

Що відомо про фана, який вибіг на поле?

Вболівальником, який вибіг на поле під час матчу, був італієць Маріо Феррі - колишній футболіст та громадський активіст.

Феррі не вперше вибігає на поле під час футбольних матчів. У 2010 році він вибіг під час фіналу клубного чемпіонату світу між "Інтером" та "Мазембе". Також він порушував правила перебування вболівальників під час проведення ігор в Італії під час жорстких локдаунів у 2020 році. А у 2014 році він вибіг на поле під час матчу Бельгія - США на чемпіонаті світу в Бразилії.

Після початку повномасштабного вторгнення Феррі викликався працювати волонтером в Україні. Він займався перевезенням людей у перші місяці повномасштабного вторгнення з України у західноєвропейські країни.

"В Індії була перерва у чемпіонаті. У цей час мій друг з України подзвонив мені і замість того, щоб годинами сидіти біля телевізору чи комп'ютера та нічого не робити, я вирішив поїхати. Я запропонував свої послуги волонтерській організації у Львові, групі людей до 25 років. Я повернувся з автомобілем і забезпечив перевезення десяти людей", - розповідав Феррі.

Однією з історій, яка найбільша запам'яталася італійцеві - те, як він вивозив з країни українку та її сина, батько його вступив у лави Збройних сил України.

"Жінка з сином, Давидом, їхній батько пішов на фронт. Перші дві години в дорозі жінка не говорила, просто плакала. Ми приїхали на кордон, але я зрозумів, що не можу їх там просто залишити. Вони мали добратися до Варшави, я повіз їх туди. 15 годин за кермом, 10 годин у заторі. Я просто не міг кинути їх".

Які ще акції відбулися під час ЧС-2022? Катарські фанати з портретами Месута Озіла звинуватили збірну Німеччини в лицемірстві: що про це відомо США змінили прапор Ірану в постах у соцмережах. Іранська федерація подала скаргу до ФІФА У Косові поскаржилися на "ксенофобний" та "геноцидальний" стяг сербських фанів на матчі ЧС-2022: що про це відомо "Нам не закриють рота". Фанатам Вельса дозволили відвідати матч ЧС-2022 у Катарі із символікою ЛГБТ Данія розглядає припинення членства у ФІФА після заборони грати на ЧС-2022 з пов'язкою "One Love" "Права людини не обговорюються". Збірна Німеччини влаштувала "німий" протест перед своїм стартовим матчем ЧС-2022

Джерело