Російська Федерація відклала переговори зі Сполученими Штатами щодо нерозповсюдження ядерної зброї, які були заплановані цього тижня у столиці Єгипту Каїрі.

Як повідомляє Reuters з посиланням на повідомлення Державного департаменту США, при цьому жодна зі сторін не назвала причину перенесення.

"Російська сторона поінформувала Сполучені Штати, що Росія в односторонньому порядку відклала зустріч і заявила, що запропонує нові дати", — йдеться в заяві представника Держдепартаменту.

Росія відклала переговори щодо ядерної зброї зі Сполученими Штатами

При цьому речник Держдепу сказав, що вони не можуть надати додаткової інформації, але заявив, що Вашингтон "готовий перенести зустріч на якомога більш ранню дату, оскільки відновлення інспекцій є пріоритетом для підтримки договору як інструменту стабільності". У відповідь російське Міністерство закордонних справ підтвердило, що переговори були відкладені.

Офіційні особи двох країн повинні були зустрітися в Каїрі з 29 листопада по 6 грудня, щоб обговорити відновлення інспекцій в рамках нового договору про скорочення ядерних озброєнь СНО, які були призупинені в березні 2020 року через пандемію COVID-19.

Новий Договір про СНО, який набув чинності у 2011 році, обмежує кількість стратегічних ядерних боєзарядів, які США і Росія можуть розгорнути, а також розгортання ракет наземного і підводного базування і бомбардувальників для їх доставки.

Читайте також

Імпорт електрики, ризик повторних обстрілів енергоінфраструктури. 278 день війни. Онлайн

Джерело