Як надавати домедичну допомогу, навчали вінничан в одному з торгових центрів міста волонтери БФ "Разом для України". За словами представника БФ "Разом для України" Олега Котиса, спершу такі заняття проводили для військових, тепер — для цивільних. Участь у них взяли 50 осіб.

"Як і для військових, так і для цивільних, важливо вміти користуватися тим, що є в аптечках", — говорить Олег Котис.

Присутнім пояснювали, як правильно робити штучне дихання та користуватися дефібрилятором. Теорію підсилювали практикою. За тренера — студентка львівського медуніверситету Анастасія Гриб.

Вінничан навчали користуватися дефібрилятором та робити штучне дихання

"Я розказую, як робити компресію грудної клітки правильно, та, як користуватися дефібрилятором, робити штучне дихання, відкривати, вмикати та підключати електроди", — каже Анастасія Гриб.

Під час заняття учасники також накладали джгут та фіксували його на різних частинах тіла. Працівниця Муніципальної варти Віта розповіла, що участь у тренінгу взяла, бо ці знання знадобляться у житті.

"У мене брат загинув на війні, я ходжу по тренінгам, щоб здобути навички. Спробувала на манекені і це не так просто", — каже Віта .

Дефібрилятор, який використовували під час тренінгу, волонтери віддали у користування вінницькій громаді.

Це потрібно для всіх, і малих, і дорослих. Цей дефібрилятор україномовний, простий у використанні. Ним можна допомогти людині", — каже представник БФ "Разом для України" Олег Котис.

Читайте також

У Вінниці для дошкільнят-переселенців створили безкоштовні заняття "Закупили генератори, подовжувачі, обігрівачі, чай та каву", – як працюють пункти незламності у Вінниці

Джерело