Нині Чек пересувається на трьох лапах, адже у ще одній досі залишається спеціальна спиця

Дивовижна історія порятунку військової вівчарки. Вона служила на передовій і потрапила під ворожий артобстріл. Вояки не покинули чотирилапого друга, а відвезли до ветклініки на лікування. За життя хвостатого боролися як ветеринари, так і інші чотирилапі. Дивовижну історію людяності та небайдужості дізнавалася журналістка "5 каналу".

Молода вівчарка прибилася до українських захисників в одному з покинутих селищ на Херсонщині. Собаку назвали Чек і він став частиною команди захисників, навіть не раз їздив на нульові позиції. Разом з іншим псом захищав воїнів від небажаних тварин, які заважали роботі.

Переливання крові, операції, і це ще не кінець: як в Одесі рятують фронтового собаку Чека – сюжет (Відео)

"Створювали нам великий хаос і Чек з Рижим допомагали з цим трішки боротися, вони на них гавкали, бігли, проганяли, вони працювали, як пастуші собаки. Вночі, коли ти сидиш, постійно в тепловізор дивитися не можеш, він дуже нам допомагав, реакція в нього була надзвичайна", – каже військовий Максим Паляниця.

Після чергового артилерійського обстрілу військові помітили, що у Чека поранене плече. Надали першу допомогу та відвезли до ветклініки.

"Окрім тієї рани, виявилось, що в нього є перелом плечової кістки, дуже складний, з дуже великим дефектом кісткової тканини, окрім того, за цей час туди потрапила інфекція і з'ясувалося, що у нього є ще сепсіс. Тому він до нас потрапив в дуже важкому стані", – пояснив головний лікар веткліники Віталій Райлян.

Чеку кілька днів поспіль робили переливання крові. Одним із перших добровольців став зененхунд на прізвисько Карапуз. Він донор зі стажем.

"Для Чека поки просили один раз, але він здавав на плазму 450 мл крові, після цього йому потрібно відновитися 2-3 місяці. Навіть одного разу достатньо, щоб врятувати чиєсь життя", – ствердив власниця собаки донора крові Мар'яна Гольдман.

Віталій Райлян додав: "Ми переливали приблизно по півтора літри крові в день. Якби цього не відбулося, він, на жаль, не зміг би вижити, паралельно ми провели оперативне втручання. Кістку ми скріпили за допомогою апарату зовнішньої фіксації, це тимчасова фіксація".



Нині Чек пересувається на трьох лапах, адже у ще одній досі залишається спеціальна спиця. Щодня пса обстежують, вимірюють артеріальний тиск та температуру. Перев'язки роблять двічі на день.

"Рана була тут, деякі тканини в нього видалили, які були нежиттєздатні, наклали шви, затягнули її. Два рази на день йому обробляється конструкція, ми перевіряємо чи нема запального процесу", – зауважила лікарка відділення інтенсивної терапії Діана Кожакова.

Чек уже пережив 3 операції, але і це не останнє втручання. Попереду в Чека ще одна операція. На плечову кістку йому встановлять титановий імплантат. Ветеринари сподіваються, після загоєння рани та кількох тижнів реабілітації собака зможе знову бігати і гратися. Лікування у ветклініці, хоч і зі знижкою, але дороге. Гроші на нього збирають волонтери.

"Сама операція буде коштувати приблизно 20 тис. грн. Плюс лікування після операції, догляд та утримання собаки і така ж сума необхідна на імплантат. Ми не можемо зібрати кошти на імплантат, а без цього імпланта немає сенсу проводити чергову операцію", – підсумувала волонтерка Яна Титаренко.

Волонтери планують після реабілітації підшукати для пса нових господарів, адже повертатися до своїх бойових друзів на фронт Чеку не можна.

Ольга Дунська, "5 канал"

Дивіться відео: Осколок зайшов у ногу, поламав кістку, вирвав нерви: лікарі повернули бійцю ЗСУ можливість ходити

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело